KOZOROŽEC

(22.december – 20.január)

Kozorožec je zemské znamenie, ktorému vládne planéta Saturn. Je to najpraktickejšie znamenie zverokruhu. Kozorožec má ctižiadostivú a disciplinovanú povahu, ktorá je zameraná na presadenie sa v živote. Chcú mať všetko pod kontrolou, sú materiálne založení. Kozorožec je najtrpezlivejším a najneústupnejším znamením zverokruhu. K jeho ďalším vlastnostiam patrí rozvážnosť a jasná a triezva myseľ. 

Charakteristika znamenia Kozorožec

Ochranným kameňom pre znamenie Kozorožec je ametyst a šperkom zlatý šperk.
Jeho šťastným dňom je nedeľa a nepriaznivým dňom je sobota.
Prislúchajúca farba je hnedá, šedá a čierna.
Šťastné čísla sú 2 a 8.
Blízke znamenia ku Kozorožcovi sú Lev a Panna.
Jeho temperament je melancholický.

Kozorožec je veľmi príjemná osobnosť, vie sa ľahko uraziť. Inak je vždy veľmi trpezlivý a pôsobí veľmi inteligentne. Kozorožca vedie nezlomná túžba stále napredovať a dosiahnuť vrchol moci, vplyvu a úcty. Nezastaví sa pred žiadnou prekážkou a je veľmi húževnatý

Pre Kozorožca sú vhodné všetky tmavé kamene ako zafír, granát, ónyx, čierne diamanty a čierne perly. Vzácne čierne diamanty u Kozorožca podporujú schopnosť sústredenia sa na podstatné veci. Nosiť ich Kozorožec môže v kombinácii bieleho, žltého a ružového zlata, nakoľko aj zlato patrí k jeho znameniu. Záleží už len na obľube daného zlatého šperku, ako sú zlaté náušnice, zlatý prsteň, zlatý náhrdelník či náramok alebo okúzľujúca brošňa. Tak isto sú veľmi vhodné šperky, kde dominuje čierna perla. 

Slávne osobnosti narodené v znamení Kozorožec

Johanka z Arku, Isaac Newton, Louis Pasteur, Martin Luther King, Marlene Dietrich, Elvis Presley, Gérard Depardieu, Kevin Costner, David Bowie, Michael Schumacher, Orlando Bloom, Jim Carrey, Rowan Atkinson.

Naše šperky so znameniami zverokruhu