Skvostný sultanit

Poznáte drahokam sultanit? Inšpiruje Vás jeho dokonalá súhra farieb? Ste z neho očarení? Ani sa Vám nečudujeme. Sultanit je výnimočný drahokam a jeho tieňohra farieb je neskutočne krásna a podmanivá. 

Ťažba sultanitu

Sultanit je vzácny drahokam a ťaží sa iba na jednom mieste na svete, a to v odľahlých anatolských horách v Turecku v blízkosti obce Selimiye. Množstvo sultanitu nie je známe, takže nákup tohto vzácneho drahokamu je veľmi dobrou investíciou.     

Podľa samotného mena drahokamu je jasné, že sultanit si v minulosti mohli dovoliť iba vládcovia a veľmi bohatí ľudia z východu. Sultáni si ním zdobili obrovské množstvo šperkov a taktiež ho darovali svojím manželkám a konkubínam v háreme.                                                                                      

Výnimočný sultanit

Sultanit je výnimočný svojou schopnosťou meniť farbu. Za denného svetla má nádhernú zelenú farbu, ktorá je jemne doplnená o záblesky zlatožltej farby. Pri výraznom umelom svetle sa farby sultanitu menia na mix ružovej, fialovej a jantárovej farby a pri slabom svetle sa mení na kombináciu farieb bledozelenej s hnedou.    
Sultanit sa používa na výrobu rôznych zlatých šperkov od prsteňov, náramkov, náhrdelníkov cez náušnice, prívesky, brošne a výnimočné zlaté súpravy. Sultanit vložený do žltého zlata vyzerá perfektne a jeho výnimočná farba je ešte viac zvýraznená vďaka farbe žltého zlata. Sultanit a žlté zlato patria jednoducho k sebe.
Sultanitom dokážete oživiť akýkoľvek outfit. Ak sa oblečiete do studeného odtieňa farieb, výnimočnosť sultanitu tak bude ešte viac vyzdvihnutá. Je nádherný a neprehliadnuteľný. Úchvatne ukáže v akomkoľvek šperku, či už to sú výrazné zlaté náušnice, ktoré doplníte príveskom, alebo siahnete po výraznom zlatom náramku, kde bude dominovať sultanit. Ešte krajšie a žiarivejšie šperky so sultanitom sú tie, ktoré sú doplnené o diamanty alebo kubickú zirkóniu. 
Sultanit nesie v sebe veľmi veľa pozitívnej energie a je preto vhodný pre všetky znamenia zverokruhu. Traduje sa, že čím dlhšie sa tento drahokam nosí, tým má väčšie pozitívne účinky na človeka a prináša mu šťastie a energiu na začatie nového podnikania. Ak majiteľ drahokamu ochorie, sultanit vybledne a stráca žiarivosť.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Najväčší sultanit

Najväčší sultanit na svete nesie meno Sultan´s Shield a jeho hmotnosť je úžasných 96,20 karátov. Tento exkluzívny sultanit je vsadený do výnimočného náhrdelníka. 
Bezchybné vlastnosti sultanitu robia z tohto kameňa výnimočný a jedinečný drahokam, ktorý určite nesmie chýbať vo Vašej zbierke nádherných šperkov. Milujú ho rovnako ženy ako aj muži. 

Naša ponuka šperkov so sultanitom