Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

SPRIEVODCA DRAHÝMI KAMEŇMI PODĽA MESIACA NARODENIA

V celom priebehu vekov pociťovali ľudia túžbu zdobiť sa krásnymi šperkami a klenoty z drahých kameňov sú dlho preferovanou voľbou.

Veľa civilizácií vrátane Grékov, Rimanov, Egypťanov, Peržanov, Inkov a Aztékov pevne verili, že drahé kamene majú mnoho účinkov,vrátane liečivých schopností, či dokonca schopnosť previesť dušu do posmrtného života. Zatiaľ čo hodnota drahokamov je konzistentná v celej histórii, príbeh o ich rozdelení ako kameňov podľa mesiaca narodenia je menej jasný.

Zaujímavé je, že národy sveta nemajú rovnaký zoznam kameňov pre určitý mesiac. Existuje však niekoľko legiend a zoznamov, ktoré dokumentujú rôzne skupiny kameňov pre mesiac. 

·       Mýtické kamene: hovorí sa, že pochádzajú zo starej tibetskej kultúry.
·       Biblické rodné kamene boli spomenuté v Starom zákone Biblie a naznačuje sa,  že týchto dvanásť rodných kameňov pochádza z dvanástich kmeňov Izraela.
·       Ajurvédske rodné kamene pochádzajú zo starovekej indickej kultúry a ľudia verili, že špecifické kamene majú liečivé účinky.
·       Kamene zverokruhu sa vyvíjali po tisíce rokov, keď astrológovia priradili drahokamom určitých farieb dvanásť znakov zverokruhu. Tieto drahokamy sú považované za pomôcku pre ľudí ako ovplyvňovať to, aby im boli planéty naklonené. 
·       Moderné (tradičné) rodné kamene vznikli v roku 1912, keď Americká národná asociácia klenotníkov vymyslela tento záznam v snahe vytvoriť určitý štandard. Tento zoznam tradičných kameňov sa stále používa.

Darovanie šperkov vyrobených z rodného drahého kameňa je premyslené a zmysluplné. Šperky z drahých kameňov sú ideálne pre každú príležitosť. Na narodeniny sa často darujú osobnejšie šperky s drahokamami, vrátane drahokamových prsteňov, zlatých prsteňov a drahokamových náušníc a príveskov. Šperk s rodným kameňom človeka je často vyberaný ako darček na ukončenie vysokej školy alebo dokonca aj strednej školy.

Je zrejmé, že rodné drahé kamene sa tešia obľúbenosti z mnohých dôvodov. Sú atraktívne, zmysluplné a ponúkajú veľa pozitívnych psychických a fyzických účinkov. Z týchto dôvodov, keď vyberáte darček, môžete zvážiť darček šperku s rodným kameňom.

Január - Granát

Teplý krvavočervený granát, ktorý je kameňom januára, je kontrast tohto chladného mesiaca. Predpokladá sa, že granát prináša nositeľovi priateľstvo, vernosť a úprimnosť. O tomto drahom kameni sa hovorí, že zabezpečuje dobré zdravie a ochranu počas cestovania. Šperky s granátom  tiež regulujú prietok krvi v srdci a pomáhajú pri liečbe depresie. V skorších dobách sa granátové šperky vymieňali ako dar medzi priateľmi, aby tým demonštrovali svoju náklonnosť a zabezpečili tak,že sa znova stretnú.

Február - Ametyst

Tento plnofarebný kráľovský, hlboko purpurový drahokam je kameňom februára. Hovorí sa, že nosenie šperku s ametystom udržuje jeho nositeľa v dobrej nálade. Predpokladá sa, že šperk s ametystom vám prinesie pokoj a odvráti hnev a starosti. Ametyst sa používa ako liečivý kameň pri poruchách sluchu, nespavosti, bolesti hlavy a iných bolestiach. Ametystové šperky tiež prinesú pokoj, lásku, duchovné naplnenie, odvahu a šťastie. Darujte teda niekomu ametystový prívesok či náušnice!

Marec - Akvamarín

Ľadovomodrý akvamarín je tradičným marcovým kameňom. Akvamarínové šperky oddávajú pocit mladosti a nádeje, podobne ako jar, ktorá prichádza každý rok. Od staroveku sa predpokladá, že akvamarín dáva nositeľovi prezieravosť,odvahu a šťastie. Vyskúšajte akvamarínový prsteň pre zvýšenie inteligencie, či náušničky s týmto drahým kameňom na liečbu úzkosti. Legendy hovoria, že námorníci nosili akvamaríny, aby ich udržali v bezpečí počas cestovania a aby sa predišlo morskej chorobe.

Apríl - Diamant

Diamantové šperky sú tradičné pre tých, ktorí sa narodili v apríli. Hoci sa diamantové šperky zvyčajne považujú za klenot lásky a sily, hovorí sa tiež o nich, že posilňujú telo a dušu nositeľa. Tiež sa predpokladá, že chránia  nevinu a odhaľujú najlepšie vlastnosti človeka. Výborná voľba sú diamantové náušnice, diamantové prstene či prívesky!

Máj - Smaragd

Šperky so žiarivo zeleným smaragdom sú jasná voľba pre tých, ktorí sa narodili v najzelenšom mesiaci - máj. Jeho farba je spojená s plodnosťou a radosťou. O smaragdových šperkoch sa hovorí, že sú schopné pomôcť predpovedať budúcnosť a zaostriť myseľ. Tiež sa nosia na podporu lásky a spokojnosti. Zlaté náušnice, prsteň, náramok či náhrdelník sú veľmi dobrou voľbou pre osadenie tohto jedinečného kameňa!

Jún - Perla

Lesklá a pôvabná perla je tradičným kameňom júna. O elegantných perlových šperkoch sa hovorí, že prepožičiavajú nositeľovi vlastnosti ako skromnosť a čistota. Čínske legendy hovoria, že perly padali na zem vtedy, keď bojovali majestátni draci. Staroveký folklór naopak tvrdí, že perly boli slzy bohov.  Gréci verili, že nosenie perlových šperkov podporí spokojnosť v manželstve. Perlové šperky prinášajú do domácnosti lásku, peniaze, ochranu a šťastie. Najnadčasovejší spôsob ako podarovať perlu, je vo forme perlovej šnúry alebo perlového náramku!

Júl - Rubín

Sýtočervený rubín je tradičným kameňom júla.  Šperky z neho sa považujú za symbol horlivosti a vášne a pridávajú obdarovanému nehynúcu silu, šťastie alásku. Rubínové šperky sú tiež mocným ochrancom pre tých, ktorí sú obklopení nepriateľskými silami. Rubín krásne vynikne v šperkoch z bieleho zlata, ako rubínové náušnice či rubínový prsteň. 

August - Peridot

Svieži olivovozelený peridot je tradičným kameňom augusta. Peridotové šperky podporujú priateľstvo, a tak sa o nich hovorí, že pomáhajú nositeľovi vyhýbať sa závisti a odvrátiť depresie a strach. Vyskúšajte peridotové náušnice na získanie inšpirácie, posilnenie účinku medicíny a zlepšenie artikulácie. Šperky s peridotom prinášajú nositeľovi veľa šťastia, pokoja a úspechu. Tiež sa predpokladá, že priťahujú lásku.

September - Zafír

Sviežomodrý zafír je tradičný kameň septembra, predstavuje posun období z leta na jeseň. Pre tých, ktorí sa narodili v tomto prechodnom mesiaci, sú šperky so zafírom ideálne. Hovorí sa, že zafírové šperky pomáhajú relaxovať a čistiť myseľ. Chránia tiež svojho majiteľa pred podvodmi, závisťou a zlým zdravím. Mal by tiež prinášať nositeľovi duchovné osvietenie a vnútorný pokoj.

Október - Opál

Elegantný a dúhový opál je tradičným kameňom pre ľudí, ktorísa narodili v októbri. Šperky z opálu okrem zaostrenia mysle a emócií sa vraj okrem iného zabezpečujú vernosť a dôveru. Legendy hovoria, že opál pomáha pri nájdení vnútornej krásy, vernosti a môžu pomôcť nositeľovi spomenúť si na minulý život. Opálové náušnice či opálový prsteň sú pre ľudí, čo sa narodiliv októbri ideálnym darčekom!

November - Citrín

Teplá a veselá zlatožltá farba citrínu je jednoznačnou voľbou pre ľudí, ktorí sa narodili v novembri. Verí sa, že citrínové šperky prinášajú nositeľovi nádej a pokoj. Citrínové šperky tiež podporujú kreativitu, pomáhajú pri chápaní samému seba a odstraňujú sebapoškodzovacie tendencie. Citrínový náhrdelník alebo citrínové náušnice určite potešia osobu, ktorá sa narodila v novembri! 

December – Modrý topás

Šperky z topásu sú v odtieňoch od bledomodrej až po sýtomodrú farbu.  Tento úchvatný drahokam je kameňom decembra! Hovorí sa, že tí, ktorí sa narodili v poslednom mesiaci roka, majú pri nosení šperkov s topásom príjemné vystupovanie a trpezlivosť. Je tiež symbolom vernosti a lásky a predpokladá sa, že lieči veľa chorôb. Jedinečné topásové náušničky či topásový náhrdelník sú určite tou správnou voľbou na darček!

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.