Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

15 prírodných drahých kameňov, z ktorých vám padne sánka

V prírode je obrovská sila a krása, ktorá sa nám ukázala vo výnimočných a veľkolepých drahých kameňoch.  Tie nezostanú bez povšimnutia jediného oka. Sú okázalé, skvostné, jedinečné, úchvatné a ich malebnosť a farebnosť nádherne vynikne v šperkoch.  Šperky s drahými kameňmi môžeme kombinovať  s bielym, žltým, ale aj ružovým zlatom. Takáto kombinácia znásobí ich hodnotu  a dodáva im nádherný a žiarivý lesk. Pýtate sa o akých drahých kameňoch hovoríme? Dočítate sa o nich v našom blogu, kde vám predstavíme ich jedinečnosť , výnimočnosť  a krásu, ktorú v sebe ukrývajú.

Diamant - je jedným z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších drahých kameňov na svete. Pýši sa najvyššou tvrdosťou v Mohsovej stupnici a vysokou disperziou svetla. Považuje sa za klenot  apríla. Vďaka svojím vlastnostiam je diamant veľmi žiadaný v klenotníctvach, ktoré ich vo veľkej miere využívajú na osadenie do rôznych šperkov akými sú zlaté náušnice, zásnubné prstene, svadobné obrúčky, náhrdelníky, prívesky, náramky, ale aj brošne. Diamant je obľúbený spomedzi  drahokamov, nakoľko ho je možné poškriabať iba iným diamantom. Dlho si zachováva lesklý povrch aj pri každodennom nosení . Je veľmi vzácny a jeho hodnota neustále rastie.

Rubín - je červenou odrodou korundu, ktorý je vysoko cenený už od dávna. Vzhľadom k svojej nádhernej červenej farbe je považovaný za jeden z najohnivejších drahých kameňov. Je charakterizovaný  ako symbol lásky a vášne. Patrí medzi tvrdé drahokamy a veľmi ligotavé.  Na Moshovej stupnici má rubín až deviaty stupeň tvrdosti. 

Zafír -je druhý najcennejší a najtvrdší drahý kameň po diamante. Zafír sa nádherne vyníma v šperkoch v kombinácii z bieleho zlata a diamantov. Tento drahý kameň je známy svojou žiarivou modrou farbou. Takáto farba sa priraďuje ku všetkému tvárnemu, teda aj ku vzťahu. Preto si mnoho žien tajne praje zásnubný prsteň so zafírom, ktorý je symbolom vernosti. 

Smaragd - patrí do štvorice kráľovských drahokamov a bol cenený ako drahý kameň už v stredoveku. Jeho nádherná zelená farba je veľmi obdivovaná a nemá v klenotníckom svete obdoby. Smaragd sa oddávna používa ako šperkársky  kameň a zároveň amulet.  Je symbolom čistoty a ochrany manželskej lásky. Ako súčasť zlatých šperkov sa smaragdy často dávajú pri významných výročiach či zásnubách ako predmet s trvalou hodnotou. Zásnubné prstene s farebnými drahokamami sa stávajú súčasným hitom.

Turmalín - svojou farebnou škálou patrí medzi najfarebnejšie a zároveň aj najzaujímavejšie drahé kamene. Široká farebná paleta turmalínu siaha cez bezfarebnosť drahokamu až po ružovú, červenú, modrú, žltú, zelenú, čiernu, hnedú či fialovú farbu. Zlaté šperky, do ktorých je vsadený drahokam turmalín, sú oslňujúce a priťahujúce pozornosť. Nádherné sú kolekcie šperkov prsteňov, príveskov, náušníc, náhrdelníkov z ružového zlata s ružovými turmalínmi. 

Tyrkys - keď sa rozprávame o modrých drahých kameňoch, tyrkys by samozrejme nemal v tomto zozname chýbať. Tento drahý kameň je jedinečný, pretože má tmavé inklúzie pripomínajúce žily. Tyrkys priťahuje šťastie a úspech. Tyrkys považovali mnohé staré národy za ochranný a liečivý drahý kameň. Tyrkys sa väčšinou spracováva do tvaru kabošonov vkladaných do prsteňov, príveskov, náušníc či brošní. 

Tanzanit – jeho zvláštnosťou je, že sa nachádza iba v jednej oblasti na jedinom mieste na svete. V Tanzánii. Táto oblasť je mimoriadne malá, má len 7x2 km a nachádza sa v blízkosti mesta Mererani. Tanzanit je drahokam, ktorý patrí medzi najmladšie drahé kamene. Je jeden z najkrajších a najobľúbenejších drahokamov súčasnosti. Môžeme ho označiť za drahokam 20. storočia. Má nádherné modrofialové sfarbenie. Klenotníci ho vyhľadávajú a s obľubou vsádzajú do bieleho zlata v kombinácii s diamantmi, či už sú to zlaté náušnice, náhrdelníky , prívesky náramky, alebo aj prstene.

 Alexandrit - patrí medzi výnimočné drahé kamene sveta. Bol objavený v Rusku, kde sa stal ruským národným pokladom. Táto pocta sa mu dostala aj kvôli jeho miestu nálezu , ale aj kvôli jeho neuveriteľnej zmene farby zo smaragdovo zelenej na rubínovo červenú. Táto fenomenálna možnosť ho robí magickým, čím sa stáva unikátnym a jedinečným. Nemal by teda chýbať  vo vašej šperkovnici v podobe úchvatných šperkov akými sú napríklad zlaté náušnice, prívesky, prstene či náramky a náhrdelníky.

Opál - sú považované za veľmi krásne, ozdobné drahé kamene a v šperkárstve sú veľmi obľúbené a obdivované. Ich názov vznikol zo staroindického slova upala –drahocenný kameň. Krásou opálu je jeho dúhová farebnosť. Najkrajšie a najväčšie opály pochádzajú z Austrálie, kde je tento drahokam zároveň aj národným kameňom.

Topás – je drahý kameň, ktorý môže mať širokú farebnú škálu a to cez modrú, zelenú, ružovú či zlatožltú alebo bezfarebnú. Pomenovanie dostal podľa ostrova Topasos v Červenom mori. Topás je veľmi príťažlivý a obľúbený drahý kameň. Zlaté šperky či už prstene, prívesky, náušnice, náramky alebo brošne v kombinácii s topásom sú skutočným skvostom. 

Malachit – tento drahý kameň má sýtozelenú smaragdovú farbu, v ktorej sa prelínajú bledozelené čiary a to ho robí výnimočným a nezameniteľným. Malachit je kameň  s veľkou silou. Bol známy už v staroveku, jeho názov pochádza z gréckeho slova malaché, čo v preklade znamená "farba listu". Poznali ho už starovekí Egypťania, Gréci a aj Rimania. Široké uplatnenie našiel v klenotníctve, kde vsadený do jednotlivých šperkov vytvára veľkolepé skvosty v podobe náušníc, náhrdelníkov, príveskov či náramkov. 

Ruženín -je považovaný za najsilnejší drahokam lásky a drahokam srdca. Je nádhernej ružovej farby a vynikne v akomkoľvek šperku v podobe náušníc, príveskov, náhrdelníkov, prsteňov, náramkov či brošní v bielom, žltom ale aj v ružovom zlate. Málo drahokamov sa môže pochváliť takou nádhernou, prenikavou a pritom skutočne jemnou ružovou farbou. Hovorí sa o ňom ako o kameni Venuše. Šperk s ruženínom prináša hojnosť a bohatstvo do rodiny. 

Ametyst –cenili si ho ako starovekí Gréci tak aj Egypťania. Egypťania ho používali hlavne pri výrobe šperkov, do ktorých ametyst vo veľkom množstve vkladali. Ametyst je známy svojou nádhernou typickou fialovou farbou. Tento drahokam sa vyskytuje zvyčajne vo vyvretých a usadených horninách. Šperky s ametystom sú nádherné a výnimočné tak ako samotný drahokam. Zlatníci ho s obľubou vkladajú do bieleho zlata a dopĺňajú ho nádhernými bielymi diamantmi. Povráva sa, že ametyst nosený pri srdci prináša lásku do nášho života. 

Citrín - je prírodný a pomerne vzácny drahý kameň a zároveň sa považuje za jeden z najpopulárnejších a najčastejšie predávaných žltých drahokamov vôbec. Citrín je známy hlavne svojou čistotou, ktorá je uňho veľmi vysoká. Citrín je považovaný za drahokam šťastia, hojnosti a svojou veselou a povzbudivou žltou farbou vnáša do života ľudí dobrú náladu, pozitivizmus a nádej v lepší život.

Akvamarín - je jedným z najvyhľadávanejších modrých drahokamov. Má výraznú svetlomodrú farbu, veľkú priehľadnosť a patrí do rovnakej rodiny ako smaragdy. Tmavomodré kamene akvamarínu sú najcennejšie a vyzerajú veľkolepo. Tento úžasný drahokam má tiež dobré skóre tvrdosti (7,5 až 8 na Mohsovej stupnici tvrdosti), čo z neho robí ideálnu voľbu pre vaše každodenné zlaté šperky. 

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.