PESTROSŤ ACHÁTU

Nechajte sa opantať týmto krásnym drahokamom, ktorý je výnimočný svojím farebným zladením a svojimi liečivými účinkami. Achát vsadený do šperku Vám prinesie šťastie, rovnováhu a harmóniu. 

Zaujímavosti achátu

Achát je nezaujímavý ešte pred opracovaním. Nepekný vonkajší vzhľad sa mení jeho opracovaním a pod povrchom sa nachádza krása, ktorá je ukrytá v jeho vnútri. Acháty sa najčastejšie nachádzajú vo vulkanických horninách a majú rôzny tvar a farbu. Názov achátu sa odvíja od rieky Achates v Sicílii a je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu. Najkrajšie acháty sú z Brazílie ale aj z Uruguaju, Mexika, Austrálie a dajú sa nájsť aj na Slovensku, Česku či Poľsku. Najznámejšie ložisko sa spája s mestom Idar-Oberstein v Nemecku. Z uruguajského achátu je vyrobená aj najznámejšia gema a to Gema Augustea, ktorá je uložená v Umelecko-historickom múzeu vo Viedni. V minulosti sa z achátu vyrábali aj veľmi obľúbené tabakové dózy. Takúto dózu z achátu vlastnil aj Mozart. 

Achát prináša šťastie tomu, kto ho nosí. Zároveň mu tento krásny drahokam dodáva silu a energiu a ochraňuje ho pred nebezpečenstvom. Čo sa týka liečebných vlastností, achát je veľmi vhodný pri liečbe nespavosti, posilňuje zrak a pomáha pri problémoch s pokožkou a trávením. 

Výnimočné acháty

Zelený achát – vyskytuje sa v Brazílii, Indii, Nemecku, Českej republike a aj na Slovensku. Tento sfarbený achát zvyšuje duševnú a citovú prispôsobivosť.

Ružový achát –posilňuje citovú rovnováhu a pre dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča achát nosiť pri srdci napríklad v podobe zlatého prívesku.                                                                             

Botswanský achát – je výnimočný tým, že sa nachádza iba v Botswane. Je výnimočný pri pomoci prijímať kyslík a priaznivo pôsobí na obehový systém a kožu.                                                                  

Čipkovaný achát – je bledomodrý achát, ktorý svojmu majiteľovi zabezpečuje veľkú oporu a zdroj sily, neutralizuje zápaly a infekcie. Je vhodný vo všetkých typoch šperkov ako zlaté náušnice s achátom, náhrdelníky, náramky, prsteň či prívesok taktiež obohatený o achát.                                                                                            

Ohnivý achát –tento achát nájdete iba v Amerike, Indii a Maroku. Pri nosení poskytuje podporu v ťažkých chvíľach, pomáha pri liečbe žalúdka, nervového systému a prináša telu vitalitu.                  

Machový achát – je prepojený s prírodou a preto sa odporúča všetkým, ktorých zamestnanie je úzko späté s prírodou. Majiteľovi pomáha rozvíjať intuíciu, odstraňuje strach a napomáha pri komunikácii. Urýchľuje uzdravenie zlomených kostí.

V kombinácii so zlatom sa achát používa ako doplňujúci drahokam v zlatých šperkoch ako sú náušnice, prívesky, prstene, brošne, náhrdelníky alebo náramky. 

Achát má veľa využití, či už v umeleckom alebo v šperkárskom šate, kde sa odzrkadľuje jeho krása.  

NAŠE ŠPERKY S ACHÁTOM