Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

PESTROSŤ ACHÁTU

Nechajte sa opantať týmto krásnym drahokamom, ktorý je výnimočný svojím farebným zladením a svojimi liečivými účinkami. Achát vsadený do šperku Vám prinesie šťastie, rovnováhu a harmóniu. 

Zaujímavosti achátu

Achát je nezaujímavý ešte pred opracovaním. Nepekný vonkajší vzhľad sa mení jeho opracovaním a pod povrchom sa nachádza krása, ktorá je ukrytá v jeho vnútri. Acháty sa najčastejšie nachádzajú vo vulkanických horninách a majú rôzny tvar a farbu. Názov achátu sa odvíja od rieky Achates v Sicílii a je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu. Najkrajšie acháty sú z Brazílie ale aj z Uruguaju, Mexika, Austrálie a dajú sa nájsť aj na Slovensku, Česku či Poľsku. Najznámejšie ložisko sa spája s mestom Idar-Oberstein v Nemecku. Z uruguajského achátu je vyrobená aj najznámejšia gema a to Gema Augustea, ktorá je uložená v Umelecko-historickom múzeu vo Viedni. V minulosti sa z achátu vyrábali aj veľmi obľúbené tabakové dózy. Takúto dózu z achátu vlastnil aj Mozart. 

Achát prináša šťastie tomu, kto ho nosí. Zároveň mu tento krásny drahokam dodáva silu a energiu a ochraňuje ho pred nebezpečenstvom. Čo sa týka liečebných vlastností, achát je veľmi vhodný pri liečbe nespavosti, posilňuje zrak a pomáha pri problémoch s pokožkou a trávením. 

Výnimočné acháty

Zelený achát – vyskytuje sa v Brazílii, Indii, Nemecku, Českej republike a aj na Slovensku. Tento sfarbený achát zvyšuje duševnú a citovú prispôsobivosť.

Ružový achát –posilňuje citovú rovnováhu a pre dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča achát nosiť pri srdci napríklad v podobe zlatého prívesku.                                                                             

Botswanský achát – je výnimočný tým, že sa nachádza iba v Botswane. Je výnimočný pri pomoci prijímať kyslík a priaznivo pôsobí na obehový systém a kožu.                                                                  

Čipkovaný achát – je bledomodrý achát, ktorý svojmu majiteľovi zabezpečuje veľkú oporu a zdroj sily, neutralizuje zápaly a infekcie. Je vhodný vo všetkých typoch šperkov ako zlaté náušnice s achátom, náhrdelníky, náramky, prsteň či prívesok taktiež obohatený o achát.                                                                                            

Ohnivý achát –tento achát nájdete iba v Amerike, Indii a Maroku. Pri nosení poskytuje podporu v ťažkých chvíľach, pomáha pri liečbe žalúdka, nervového systému a prináša telu vitalitu.                  

Machový achát – je prepojený s prírodou a preto sa odporúča všetkým, ktorých zamestnanie je úzko späté s prírodou. Majiteľovi pomáha rozvíjať intuíciu, odstraňuje strach a napomáha pri komunikácii. Urýchľuje uzdravenie zlomených kostí.

V kombinácii so zlatom sa achát používa ako doplňujúci drahokam v zlatých šperkoch ako sú náušnice, prívesky, prstene, brošne, náhrdelníky alebo náramky. 

Achát má veľa využití, či už v umeleckom alebo v šperkárskom šate, kde sa odzrkadľuje jeho krása.  

NAŠE ŠPERKY S ACHÁTOM

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.