DIAMANTOVÝ PRSTEŇ ZAPÍSANÝ DO GUINESSOVEJ KNIHY REKORDOV

Diamantový skvost, ktorý pomenovali Lotus Temple Ring bol vyrobený v indickom klenotníctve Lakshikaa Yewels dvanástimi zlatníkmi, ktorí na zlatom diamantovom prsteni pracovali osemnásť mesiacov. Diamantový prsteň bol navrhnutý zakladateľmi zlatníctva menom Prince Bhadari a do knihy rekordov bol zapísaný 26. marca 2019. Tento unikátny diamantový prsteň v tvare lotosu má v osemnásť karátovom ružovom a bielom zlate vsadených 7 777 diamantov. Toľko diamantov nemá žiaden iný diamantový prsteň na svete. Prince Bhadari tvrdí, že mu nešlo o rekord, ale že sa inšpiroval Lotosovým chrámom v Novom Dillí. Vnútro chrámu sa skladá z 427 „ listov “, ktoré sú pokryté mramorom a diamantový prsteň má tiež 27 lístkov, ktoré sú zdobené veľkým množstvom malých diamantov. Zakladateľ  Prince Bhatari sa vyjadril k číslu 7, že je to priaznivé, magické číslo a preto aj váha diamantového prsteňa obsahuje číslo 7 v hmotnosti a to 70,423 g. Hodnota diamantového prsteňa je veľmi vysoká a to presne 4,9 milióna dolárov.

Diamantový prsteň Lotus Temple Ring je vystavený na 47. výstave Watchand Yewelery Middle East Show v Expo Center Sharjah.                                                                                                                             

Krása a hodnota diamantového prsteňa Lotus Temple Ring, v ktorom je vsadených 7 777 diamantov už predbehla diamantový prsteň s názvom Lotus Ring. Tento prsteň mal vsadených do 48 lístkov, 6 690 diamantov a jeho cena je 4,1 milióna dolárov. Tento krásny zlatý šperk mal tiež česť byť zapísaný do Guinessovej knihy rekordov v júli 2018.

Zakladateľ a klenotník sa naďalej bude inšpirovať rôznymi pamiatkami sveta, ako sú Antilla, Burj Khalifa alebo Sedem divov sveta. Jeho myšlienky vytvoriť niečo krásne a nadčasové sú inšpirované prírodou, architektúrou, a to sa odzrkadľuje aj v jeho jedinečných zlatých šperkoch.

NAŠA PONUKA DIAMANTOVÝCH ŠPERKOV