Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Prebuďte v sebe jar so zlatým týždňom v klenotníctvach GOLDIE

Po dlhej zime konečne máme prvé jarné  dni. Každý z nás si ich vychutnáva plnými dúškami, najväčšiu radosť nám robia najmä slnečné lúče a príjemné oteplenie. Príchod jari je symbolom nových začiatkov, kedy rozkvitajú prvé kvety a príroda sa opäť prebúdza. Jar ale nie je novým začiatkom len v prírode, ožíva aj svet šperkov, kde sa prebúdza nová múza. Zlatníci sa týmto obdobím nechávajú radi inšpirovať a tvoria kolekcie plné života a pozitívnych emócií. V najnovších šperkoch z našich partnerských zlatníckych domov aj klenotníkov GOLDIE preto nájdete tvary, farby a motívy jari. Zažite s nami Zlatý týždeň plný života a novej inšpirácie. 

V tomto blogu vám predstavíme zlaté kolekcie šperkov GOLDIE inšpirované jarou a dozviete sa aj mnoho zaujímavostí o drahých kameňoch, ktoré sú vsadené do zlatých prsteňov, náušníc, príveskov, náramkov, náhrdelníkov alebo brošní. 

Ak obľubujete žlté odtiene, ktoré pripomínajú slnečné lúče alebo zlatý dážď, tým pravým drahým kameňom pre vás je citrín. Zaľúbila sa do neho aj anglická kráľovná Viktória, asi aj preto, lebo milovala Škótsko, kde sa našli jeho ložiská. Citrín je hrubo kryštalická odroda kremeňa, ktorý sa v prírode vyskytuje len zriedkavo. Preto sa na trhu najčastejšie stretneme s ametystom zahriatym na viac ako 300 - 400 ° C, ktorý po tomto procese zmení svoju fialovú farbu na typickú žltú. Pôvodný odtieň ametystu určuje bohatosť žltej farby výsledného citrínu.

V časoch pred modernou gemológiou si citrín vďaka zlatohnedej farbe často zamieňali s topásom. Atraktívna farba, jeho odolnosť a cenová dostupnosť, ktorú zdieľa s väčšinou ostatných kremeňov, z neho robí najpredávanejší drahokam žltooranžovej farby. Naši zlatníci ho najčastejšie osádzajú do bieleho zlata, v ktorom najviac vyniká. Žiadaný je aj v žltom zlate.  Šperky GOLDIE s citrínom, či už si zvolíte zlaté náušnice, zlatý prsteň, zlatý náhrdelník alebo prívesok sú navyše doplnené aj o postranné diamanty. 

Keď hovoríme o jari, nesmieme vynechať ani olivín. Drahokamová odroda olivínu  sa bežne predáva pod označením peridot, z arabského „faridat“, čo znamená „klenot“. Drahokam sa často vyskytuje v sopečných čadičoch, ktoré sú bohaté na horčík a železo. Práve železo je príčinou jeho zelenej farby. Farebná škála peridotu je úzka, od hnedozelenej cez žltkasto-zelenú až po čisto zelenú. V šperkoch sa najbežnejšie vyskytuje v žltkasto-zelenej farbe. Niektoré peridoty sa na Zem dostali aj v meteoritoch, no takýto mimozemský peridot je extrémne zriedkavý a je nepravdepodobné, že sa s ním stretnete v klenotníctvach. Aj tento krásny drahý kameň sa môže pýšiť svojou bohatou históriou, napríklad ľudia v stredoveku si často mýlili peridot so smaragdom. Po celé storočia verili, že rozprávkové200-karátové zelené drahokamy, ktoré zdobia svätyňu Troch svätých kráľov v Kolínskej katedrále v Nemecku, boli smaragdy. Zistilo sa však, že sú to peridoty. Najznámejšie ložiská, kde sa dnes peridot ťaží sú v Barme, Austrálii, Brazílii, Juhoafrickej republike, USA a Demokratickej republike Kongo (Zair). Tento skvost spomedzi drahokamov tvorí jednu z našich obľúbených kolekcií Grace od šperkárskeho domu Moraglione 1922 z Talianska. 

Rozkvet jarnej prírody pripomínajú aj zlaté náušnice Dorotea s prírodnou perleťou z našej najnovšej kolekcie. Vďaka jej jedinečnému opracovaniu do rozkvitnutej bielej ruže s perleťovým nádychom vyvolávajú práve tú správnu jarnú emóciu. A nielen tú, keďže ruža je považovaná za nadčasový symbol lásky, úcty, viery, krásy, rovnováhy, vášne, múdrosti, oddanosti, zmyselnosti ale aj intríg. Biela perleť použitá v zlatých náušniciach je vo vysokej kvalite AAA, pravá prírodná bez úprav. Perleť je organickým šperkovým materiálom, ktorý sa používa už od staroveku. Bola nájdená v staroegyptských a v starovekých sumerských hrobkách v Ure (južnom Iraku), ktoré sa datujú okolo roku 2600-2400 pred n.l. 

Každý jeden kúsok šperku, ktorý sa zrodí v rukách našich zlatníkov, prejde viacerými procesmi jeho výroby, od samého návrhu až po finálnu podobu. Každá zo žien vie, že pri nákupe šperkov hrá hlavnú úlohu emócia. V nových kolekciách GOLDIE budete cítiť emóciu jari, prebúdzajúcej sa prírody a nového života.  

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.