Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Pompézny výber z farebných drahokamov

Tri najväčšie –smaragd, rubín, zafír

Smaragd

Smaragd je zelená odroda berylu. Patrí medzi najvzácnejšie drahokamy. Traduje sa, že kto nosí smaragd, tak má veľmi pozitívny vplyv na lásku a intuíciu.                                                                 

Najkvalitnejší smaragd má farbu čerstvej trávy. Takto sfarbené výnimočné smaragdy pochádzajú z Kolumbie. Bezchybný smaragd je veľmi vzácny, je to veľmi tvrdý drahokam, veľmi ľahko sa vie rozštiepiť, treba mu venovať zvýšenú pozornosť.                                                                                                                                                                   

O smaragdy je čím ďalej, tým väčší záujem, dopyt po ňom stále stúpa. Pri kúpe smaragdu ale aj iných drahokamov sa odporúča zamerať na klenotníctva, ktoré ho ponúkajú s certifikátom.  

Rubín

Rubín už za dávnych čias považovali aj králi za drahokam drahokamov. K tomuto poznaniu ich viedlo to, že rubín sa vždy pýšil najlepšími vlastnosťami. Rubín taktiež patrí medzi korundy tak isto ako smaragd. Je charakterizovaný pre svoju nádhernú červenú farbu ako symbol lásky a vášne. Patrí medzi tvrdé drahokamy a veľmi ligotavé. Na Moshovej stupnici má rubín až deviaty stupeň tvrdosti.                                                                                                                                                       

Medzi najkrajšie rubíny patria barmské rubíny. V prírode sa nachádzajú aj takzvané priesvitné rubíny, ktoré v sebe nesú efekt šiestich lúčov. Takéto rubíny sa nazývajú aj hviezdne rubíny. Takúto úžasnú krásu dokáže vyčarovať jedine príroda.                                                                                                             

Pri kúpe zamerajte svoju pozornosť na klenotníctvo, kde Vám dokážu odborne a profesionálne pomôcť pri kúpe šperku s takým nádherným drahokamom, akým rubín bezpochyby je. 

Zafír

Symbol neba. To je najvýstižnejšie pomenovanie pre taký úchvatný drahokam, ktorý nazývame zafírom. Nádherný zafír je drahokamom čistoty, nevinnosti a pravdy.                                                       

Medzi najkrajšie zafíry patria barmské zafíry, ktoré majú nádhernú pompéznu modrú farbu, ktorá je neskutočne oslňujúca. Zafíry vsadené do zlatých šperkov doplnené o diamanty sú neskutočnou pastvou pre oči.                                                                                                                                                      

Medzi známe zafíry patria aj ceylonské zafíry nesúce príjemnú pastelovú modrú farbu. Austrálske zafíry sú zas tmavomodrej farby so zelenými odtieňmi.

Tieto tri najkrajšie a najúžasnejšie drahokamy sveta, akými sú smaragd, rubín a zafír, predvádzajú nádherné trio pompéznych farieb. Luxusne vyniknú v zlatých šperkoch, ako sú napríklad nádherné rubínové prstene, vypracované smaragdové prívesky, brošne či luxusné zafírové náušnice, náhrdelníky a náramky.  

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.