Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

MÁTE UŽ SVOJE OPÁLOVÉ ŠPERKY?

Čo treba o nich vedieť?

Šperky s opálom sú nádherné, nadčasové a veľmi žiadané. Krása opálu je nezameniteľná a jeho hra farieb neopakovateľná. Šperky s opálom nádherne ukážu ako v bielom, tak aj v žltom či ružovom zlate. Každý jeden kúsok opálového šperku ako sú náušnice, prívesky, prstene či náramky a náhrdelníky vyzerajú neodolateľne a pútajú svojou jedinečnosťou pozornosť. 

Má opál liečiteľské účinky?

Podľa ľudového liečiteľstva sa traduje, že opály patriace medzi drahokamy majú najsilnejšie liečiteľské účinky. Zároveň sa traduje, že opál je známy aj ako kameň šťastia a nádeje. Jeho účinky sa prejavujú aj v násobení úspechu, prináša optimizmus, lieči depresie a migrény, čistí krv a prebúdza prirodzenú krásu v každom z nás.                                                                                                                  

Podľa zverokruhu je opál najvhodnejší pre znamenia Váhy, Ryby, Rak a Škorpión. 

Farebnosť opálu

Svojou farebnosťou je opál známy na celom svete. Samozrejme, že opál nemusí byť iba farebný. Jeho farebná škála siaha od bielej, žltej, ružovej, čiernej až po oranžovú a tmavomodrú. Opál môže byť aj bezfarebný.

Viete o tom, že aj na Slovensku máme známe opálové bane? Nachádzajú sa medzi obcami Zlatá Baňa a Červenica. 

Najznámejšie náleziská opálu

Najznámejšie náleziská opálu na svete sa nachádzajú v Austrálii. Známe sú však aj náleziská v Afrike, Indii, USA, Mexiku či na Novom Zélande.                                                                                                              

Starostlivosť o šperky s opálom

Moderné a originálne sú šperky s opálom. Hlavne farebnosť opálu ich robí neodolateľnými. Pýtate sa, či je náročná starostlivosť o šperky s opálom? Potešíme Vás. Starostlivosť o opálové šperky je veľmi jednoduchá a nenáročná. Opálové šperky stačí pretierať jemnou bavlnenou utierkou a vyhýbať sa parfumu a iným chemickým látkam, ktoré by mohli samotný opál poškodiť. Najlepšie je raz za rok zveriť svoje opálové šperky šikovnému zlatníkovi, ktorý Vám ich prečistí. 

Luxusnými a nadčasovými šperkmi s opálmi môžete urobiť radosť nielen sebe ale aj svojim blízkym. Každý jeden šperk s opálom je jedinečný, či už siahnete po opálových náušniciach, príveskoch, prsteňoch, náramkoch alebo náhrdelníkoch. 

Opálové šperky GOLDIE

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.