Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Klenot júna - Perla

 Perly budú vždy stálicou v móde. Podľa starej legendy sa hovorí, že perly sú slzy bohov a preto je ich krása taká očarujúca až oslnivá. 

V minulosti boli perly považované za šperk šľachty. Stáročia ich milovali a milujú kráľovné i celebrity. Ich kráse podľahla aj očarujúca Kleopatra či nesmrteľná módna ikona Coco Chanel a aj krásou obdivovaná Marylin Monroe či Audrey Hepburn. Perly sú svojím zjavom výnimočné, jedinečné a vzácne.

V našom blogu sa dozviete, ako táto jedinečná perla vznikla a aká bola jej história. A tiež to, prečo je klenotom júna.                                                                                                                                                        

Tí, ktorí sa narodili v júni, majú to šťastie, že tento žiarivý klenot je ich charakteristickým drahokamom. Aj keď nie je isté, ako vznikla spojitosť medzi drahými kameňmi a mesiacmi, niekoľko teórií existuje. Niektorí sa domnievajú, že sa toto spojenie datuje do biblických čias, keď bol náprsník, ktorý patril kňazovi, vyzdobený 12-timi rôznymi farebnými drahokamami. 

Postupom času sa 12 drahokamov spájalo so zverokruhom a s ním súvisiacimi mesiacmi. Týmto sa začala tradícia nosenia kameňa pre každý mesiac ako talizmanu šťastia. V roku 1912 navrhla Americká národná asociácia klenotníkov informačný zoznam rôznych drahých kameňov v spojení s mesiacmi, perla v ňom patrí práve k júnu. 

Viete ako vzniká tento nádherný skvost v tvare guľôčky?

Perly sú živočíšneho pôvodu a sú tvorené vo vnútri perlorodky ako sebaobrana na cudzí predmet. Perlorodka cudzí predmet, napríklad zrnko piesku začne postupne obaľovať perleťovými vrstvami. Tento proces trvá aj niekoľko rokov, kým sa vyprodukuje perla.  Prírodné perly sú veľmi vzácne a na trhu sa podieľajú menej než jednou tisícinou percenta.                                                                                                 

Perly sa podľa farby klasifikujú ako perly biele, namodralé, nažltlé, ružovkasté, zelenkavé, šedé a čierne a podľa tvaru na guľaté, oválne, hruškovité a nepravidelné.                                                               

Takmer všetky perlorodky sa dnes už pestujú a kultivujú. Ideálne podmienky na pestovanie perlorodiek sú teplé a tropické moria, kde majú stálu celoročnú teplotu. Nachádzajú sa napríklad v Japonsku, Austrálii, Indonézii, USA a na Filipínach či v Malajzii.  

História perál

Už v rokoch 2300 pred Kristom boli nájdené záznamy, že perly boli vysoko cenené a používané ako vzácny dar. Najslávnejšia a najzaujímavejšia udalosť, ktorá sa týkala perál je Kleopatrina stávka s Markom Antóniom, že dokáže prijať v jedinom pokrme bohatstvo celého národa. Stávku vyhrala Kleopatra, keď svoje perlové náušnice vo vysokej hodnote vhodila do pohára s vínom. Perly sa v silne kyslom roztoku rozpustili, Kleopatra víno vypila a stávku vyhrala.  

Podľa ľudového liečiteľstva sa traduje, že perly pomáhajú napríklad pri nedostatku vápnika, bránia svalovej únave, posilňujú nervový systém a môžu zmierňovať horúčky či znižovať citlivosť voči alergénom. Zároveň nás perly ochraňujú pred nehodami a nešťastím a rozvíjajú v nás zmysel pre krásu a dokonalosť. Už starovekí Gréci pripisovali perle schopnosť udržovať krásu a zmierňovať starosti a biedu. 

Šperky z perál sú nadčasové a veľmi populárne. Perly by mala vlastniť každá žena. Neexistuje žena, ktorej by sa perly nehodili. Jednoduché prevedenie perál ich predurčuje ako pre denné nosenie tak aj pre spoločenskú udalosť k večernej elegantnej róbe. Stálicou medzi šperkami zostáva klasický perlový náhrdelník. Najideálnejšie je však vlastniť celú súpravu perlového náhrdelníka, náramku, náušníc a prsteňa.

Perly sú jednoznačne klenotom všetkých šperkovníc a dám, ktoré ich hrdosťou nosia. Perly Vám budú maximálne vďačné ak ich budete čo najčastejšie nosiť, nakoľko si vyžadujú stálu vlahu. 

PERLOVÉ ŠPERKY GOLDIE

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.