TAJOMNÝ KORAL

Viete, čím je koral výnimočný? Svojím jedinečným zložením. Koral vlastne nie je ani kameň, nie je ani organickou látkou a nie je ani rastlinou. Koral vo svojej podstate vzniká z kostrových zvyškov drobných morských živočíchov. Zároveň však koral patrí medzi jeden z najstarších minerálov. 

Výnimočnosť koralu

Koral je známy veľmi dlhú dobu a jeho využitie v šperkoch siaha až do obdobia neolitu. Tým pádom, že koral pochádza z mora, povráva sa, že v sebe ukrýva silu oceánov. V minulosti ho na základe toho nosili námorníci ale aj piráti na ochranu pred búrkami a hurikánmi. V starom Egypte bol koral vkladaný do hrobov, pretože sa verilo v jeho ochranu nebohého pred temnými silami. 

Farebná záplava koralu

Do dnešnej doby je doposiaľ známych 6000 druhov koralu. Významné náleziská koralu sa nachádzajú na Kanárskych ostrovoch, v Japonsku či Austrálii. Koraly majú rôzne farby, ktoré majú zároveň rôzne účinky.

Červený koral –ochraňuje svojho majiteľa pri každom jeho kroku, povzbudzuje emócie, dodáva teplo a energiu a je silno spojený so znamením Váh a Býka. Červený koral zároveň pomáha pri chudokrvnosti a u takéhoto nositeľa sa môže stať, že samotný koral vybledne.                                     

Ružový koral - je vynikajúci na ukľudnenie srdca, vháňa svetlo pri riešení problémov a konfliktov, chráni nás pred bolestivými skúsenosťami a vnáša do nášho vnímania viac otvorenosti. Ružový koral je veľmi vhodný pre znamenia Raka a Vodnára.                                                                                                     

Biely koral – zbavuje nás záporných myšlienok, je vhodný pri liečbe ochorenia kostí a zároveň sa používa aj na posilnenie zubov. Biely koral je vhodný hlavne pre znamenie Škorpión.                                                                                                                            

Čierny koral –patrí znameniam Kozorožec, Škorpión a Strelec. Tento koral je veľmi vhodný ako odstraňovač negatívneho prístupu k životu a naučí Vás pozerať a zároveň riešiť problém z iného uhla pohľadu.

Modrý koral – je veľmi vhodný pri biznise a pomáha budovať úspech, zlepšuje komunikatívne schopnosti a podporuje psychiku. Patrí znameniam Vodnár, Strelec a Škorpión. 

Ochranný koral

Koral patrí medzi najvyhľadávanejšie drahokamy pre svoje vlastnosti. Sila a energia koralu sú až natoľko silné, že jeho účinky pocíti užívateľ vo veľmi krátkom čase. Koral je úzko spájaný s materstvom a deťmi. Koral prináša šťastie a múdrosť do vnímania človeka a zároveň sa jeho mimoriadne liečivé účinky prejavujú pri problémoch s močovým mechúrom, ľadvinami a krvou, jednoducho dokáže pomôcť pri akejkoľvek chorobe. 

NAŠE ŠPERKY S KORALOM