Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

BROŠŇA AKO MÓDNY DOPLNOK

Pamätať si ich môžeme ešte z čias našich starých mám. V posledných sezónach sa brošňa stala obľúbeným módnym doplnkom. Možno ste si všimli, že aj na červenom koberci sa tento šperk objavil u niektorých z celebrít. Či už by ste si zvolili brošňu, ktorá sa nosí vo vlasoch, golieri, do výstrihu, holom chrbte, pripnuté k pásu šiat, kabátiku alebo klobúku, sú späť na módnej scéne. Nielenže sa vrátili do známych luxusných značiek ako Chanel, Boucheron, Chaumet a Chopard, ale sú opäť obľúbené u zberateľov, ktorí hľadajú starožitné brošne všetkých druhov a popisov.

Brošne sa vyvinuli z rímskej spony alebo z ihlice podobnej bezpečnostným špendlíkom v oblastiach, ktoré boli súčasťou Rímskej ríše. V severných oblastiach Európy sa brošňa stala charakteristickou ozdobou, pretože rutinne fungovala ako zapínanie pre dlhý pevný plášť alebo tuniku.

Brošne boli vyrobené v mnohých rôznych tvaroch. Dlhá brošňa, ktorá sa podobala ihlici, bola vytvorená v celej Európe od Čierneho mora po Britániu, pričom v každom regióne sa líšili ozdoba a dizajn. Charakteristickým znakom brošne bola ružica alebo kruhová brošňa, obyčajne zdobená filigránmi. Kontinentálne zlaté filigrány a komplexné cloisonné práce (práce s kovmi, smaltmi a drahými kameňmi) boli predstavené do Anglicka germánskymi kmeňmi. Brošne tzv. „saucer,“ boli dosť bežné, často s rozetou alebo zvieracími vzormi. So zavedením kresťanstva prišli také formy, ako sú príveskové kríže, v ktorých je zrejmý karolínsky a byzantský vplyv. Penankovitá brošňa vo forme prsteňa s malým zlomom po obvode, bola charakteristická pre írsku výrobu; zvyčajne mala veľkú veľkosť a pravdepodobne sa nosila na pleci s čapom smerujúcim nahor, bola bohato zdobená prekladanými vzormi. Najlepším príkladom je brošňa Tara, ktorá sa teraz nachádza v Írskom národnom múzeu v Dubline.

Brošne spočiatku neslúžili ako šperk. Svoju éru odštartovali ako funkčné a úžitkové predmety, ktoré sa používali na zabezpečenie kusov oblečenia, ako napríklad bedrový pás. Prvé zaznamenané brošne boli vyrobené z tŕnia a pazúrika, zatiaľ čo špendlíky vyrobené z kovu sa datujú od doby bronzovej.

Kultúrne vplyvné ženy, akou je Kráľovná Alžbeta II., ktorá tento rok oslávi svoje 93. narodeniny, brošne veľmi obľubujú a inšpirujú novú generáciu žien, ktorá vrhá nové svetlo na tieto ozdoby z minulosti. 

Inšpiroval Vás náš blog? Aj my sa riadime módnym trendom, a preto si u nás môžete vybrať širokú ponuku brošní. Nájdete tu strieborné brošne ale aj z bieleho, žltého, kombinovaného zlata s drahými kameňmi, diamantmi, perlami, kubickou zirkóniu i celozlaté. 

NAŠA PONUKA BROŠNÍ

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.