Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

SYMBOL SVADOBNÝCH OBRÚČOK

Svadobné obrúčky sú symbolom večnej lásky, oddanosti, manželského zväzku medzi mužom a ženou a ich vzájomnej lásky. Tento symbol je starší ako ktokoľvek z nás, a je stále taký dôležitý tak, ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ, čo dizajn svadobných prsteňov sa v mnohých prípadoch mení, stáva sa modernejším, tradícia a symbolika prsteňa je rovnaká.

Snubné prstene sa nosia už od starovekého Egypta, ktoré boli tkané z rastlín  rastúcich pozdĺž rieky Níl. Neskôr boli začlenené do kresťanských a židovských svadobných obradov. V modernej dobe nevesta aj ženích dostávali svadobné obrúčky v deň ich svadby.

Prečo majú práve kruhový tvar?

Kruhový tvar pre manželský pár má samo o sebe symbolický význam. Kruh nemá začiatok ani koniec, a preto je symbolom nekonečna. Je to nekonečné, večné, tak ako by mala byť láska. Pre mnohých sa svadobná obrúčka nosí na štvrtom prste ľavej ruky, tzv. prstenníku. Dôvodom tohto nosenia je, že žila v tomto prste vedie priamo k srdcu nositeľa. V mnohých európskych krajinách je však zvyčajné, že snubný prsteň sa nosí aj na pravej ruke.

Obrúčky z drahých kovov

Po celé storočia sa kov používal na výrobu svadobných obrúčok.  Ak sa do obrúčky osadil aj nejaký drahý kameň, ostatným dal najavo, že jeho majiteľ bol v spoločnosti na vysokej úrovni. Kráľovská svadobná obrúčka sa často používala ako znak na označenie dokumentov.

Obyčajné hladké svadobné obrúčky zo žltého, bieleho alebo ružového zlata sa zvyčajne považujú za tradičnú formu snubného prsteňa. Tieto prstene sa stali obľúbenými vďaka ich jednoduchému a praktickému štýlu. Stále ich nosia najmä ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl alebo potrebujú obrúčku, ktorá sa dá ľahko udržiavať.

Ružové zlato sa stáva stále atraktívnejším kovovým typom pre snubné prstene, vďaka svojmu hlbokému významu. Hovorí sa, že ružové zlato predstavuje lásku, biele zlato predstavuje priateľstvo a žlté zlato vernosť. Trendom je aj kombinácia farieb zlata, nielen pre jej oživenie, ale práve pre spojenie ich významov

Okrem zlata sa aj platina stala v súčasnosti čoraz obľúbenejším drahým kovom pre svadobné obrúčky, ako cennou a prestížnou voľbou. Je tiež prirodzene hypoalergénny, to znamená, že nedráždi osoby s citlivou pokožkou.

Diamantové snubné prstene

Nosenie svadobných obrúčok, ktoré sú ozdobené drahými kameňmi, je rovnako historické, ako samotné svadobné obrúčky. Diamantové svadobné obrúčky sú obľúbenou voľbou pre svoju krásu a význam. Diamanty boli spájané s večnosťou kvôli ich tvrdosti a sile, zatiaľ čo tiež existuje spojenie medzi diamantmi a láskou. Vďaka tomu sú dokonalým kameňom symbolizujúcim lásku manželského páru. Drahý kameň môžete nosiť aj s inými drahými kameňmi, a to buď samotné alebo spolu s diamantmi. Netreba však zabudnúť, že drahokam má svoj vlastný význam a symboliku.

Gravírovanie svadobných obrúčok 

Svoje svadobné obrúčky si môžete doplniť niečím romantickým, zmysluplným alebo nezabudnuteľným. Áno, hovoríme o gravírovaní, ktoré sa zvyčajne vygravíruje do vnútornej časti obrúčky. Gravírovanie obrúčky je stále populárnejšie. Je to príležitosť povedať niečo krátke a zvláštne, niečo výnimočné medzi Vami a Vaším partnerom. Keďže existujú určité tvary a štýly svadobných obrúčok, ich priestor na gravírovanie môže byť obmedzený.

Niektorí ľudia si zvolia to jednoduché, ako „Milujem Ťa“, zatiaľ čo iní pristúpia na iniciály alebo dátum svadby.

NAŠA PONUKA SVADOBNÝCH OBRÚČOK

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.