DARČEK K PRVÉMU SVÄTÉMU PRIJÍMANIU

Mesiac máj je charakteristický jednou z najdôležitejších udalostí v živote každého veriaceho človeka, kedy je obdarený sviatosťou, prvým svätým prijímaním.  

Ak ste rodičmi alebo krstnými rodičmi a neviete čím potešiť svoje ratolesti, lámete si hlavu nad tým, aký hodnotný darček darovať, poradíme Vám. Najlepšie je darovať kvalitný hodnotný šperk, ktorý sa môže stať generačným. 

Azda najpopulárnejším darčekom k prvému svätému prijímaniu je zlatá retiazka s príveskom. Zlatý šperk, ktorý neomrzí ani po rokoch. Táto kombinácia sa stala akousi nadčasovou klasikou, ktorú si Vaše dieťa uchová navždy. V prvom rade však siahnite po zlatom prívesku, ku ktorému potom zlatú retiazku doladíte. K tejto príležitosti sú vhodné nielen zlaté krížiky, ale u dievčat sú populárne aj zlaté srdiečka. Keby ste chceli spraviť tento deň ešte viac nezabudnuteľným, dajte svojmu dieťaťu na zlatý prívesok vygravírovať dátum prvého svätého prijímania. Ďalším vhodným darčekom pri tejto príležitosti je zlatý náramok s platničkou. Taktiež môžete dať vygravírovať meno dieťaťa alebo dátum prvého svätého prijímania. 

Zlaté náušnice poteší nejedno dievčenské srdce. Zlaté náušnice sú neodmysliteľnou súčasťou každej mladej dámy. Z dievčenských zlatých náušníc sú veľmi populárne najmä kamienkové, či už pôjde o kruhy alebo o náušnice so zapínaním na klasický dámsky patent. 

Šperky sa hodia ako darček tak dievčatám, ako aj chlapcom. Vybrať môžete zlatú retiazku s príveskom, zlatý náramok, pre dievčatká aj zlaté náušnice. Všetky z týchto šperkov im budú túto udalosť navždy pripomínať.

V šperku je skrytá nielen spomienka na prvé sväté prijímanie, ale aj spomienka na osobu, ktorá darček vybrala. V darovanom šperku je kus jeho pohladenia a lásky.