Nesmrteľné náhrdelníky

Nádherné, žiarivé, výnimočné a neodolateľné. To sú jednoducho nesmrteľné náhrdelníky, ktoré svoju históriu píšu už za čias starovekého Egypta, Grécka či Ríma. Náhrdelníky patrili a aj patria medzi stálu ozdobu nášho krku a výrazne dopĺňajú a vyzdvihujú náš outfit. 

História náhrdelníkov

V starovekom Grécku či Egypte sa nosili náhrdelníky, tak ako aj všetky šperky na vyjadrenie postavenia v spoločnosti. Náhrdelníky z tohto obdobia boli veľmi výrazné a mohutné, vyrábané z drahých kovov a to najmä zlatastriebra doplnené o farebné drahokamy. Zlato v tomto období symbolizovalo večnosť a ľudia sa nechávali pochovávať aj so šperkami, aby o svoj spoločenský status neprišli ani po smrti. 

Náhrdelníky v súčasnosti

Originálne, vzácne a srdcu blízke náhrdelníky sú obľúbeným šperkom aj v súčasnosti. 

Náhrdelníky môžeme rozdeliť do dvoch skupín podľa príležitosti nosenia.
 
Na bežné nosenie do práce, na nákupy, neformálne stretnutia nám na oživenie postačia jemnejšie, nie extra výrazné náhrdelníky, ktoré sa môžu zladiť ku každému typu oblečenia. Takéto zlaté náhrdelníky sa môžu doladiť a zároveň doplniť aj zlatými náušnicami, náramkom či prsteňom alebo hodinkami.  


Pri výnimočných a spoločenských udalostiach je vhodné siahnuť po unikátnych a fenomenálnych náhrdelníkoch doplnených o diamanty a krásne farebné drahokamy, ako napríklad okázalý rubín, tajomný zafír, oslnivý smaragd, jedinečný tanzanit, citrín,  perleť alebo opál. Môžete sa rozhodnúť aj pre perlové šnúry v jednoradovom, dvoj- alebo trojradovom prevedení, ktoré nádherne ladia s perlovým náramkom. 

NÁHRDELNÍKY GOLDIE