Náušnice, ktoré deň urobia sviatkom

Vyrobené zo zlata či striebra. Jednoduché, celozlaté, kombinované so syntetickými kameňmi alebo prírodnými drahokamami. Na klasické zapínanie, napichovacie, s francúzskym alebo puzetovým zapínaním. Visiace alebo krúžok. Vyrobené v tvare kvetu, srdca, zvieratka či okázalé a pompézne. To je len minimum, ako zopár slovami opísať takú krásu, akou samotné náušnice jednoznačne sú. 

Náušniciam by sa mala venovať extra pozornosť, lebo sa nosia na ušiach a sú stredobodom pozornosti pri akomkoľvek pohľade, nakoľko sú na úrovni očí. Dotiahnu náš outfit nielen do uceleného konca, ale povýšia vzhľad ako čerešnička na torte. 

História náušníc

Prvé zmienky o samotných náušniciach siahajú do roku 3000 pred naším letopočtom. Prvé náušnice boli vyrobené z jednoduchých materiálov. Po objavení drahých kovov sa prostredníctvom náušníc vyjadrovalo aj postavenie v spoločnosti.                                                                                                       

Náušnice sa vyrábali zo striebra a zlata bohato doplnené o drahokamy. Takéto náušnice boli explóziou výraznosti, teda boli aj dostatočne ťažké, čo nie veľmi vyhovovalo ušným lalôčikom, ktoré sa pod toľkou váhou naťahovali. V tomto období nosili náušnice aj muži, napríklad takí námorníci nosili hlavne zlaté náušnice, pretože v prípade smrti slúžili ako platidlo za pohreb.                                                                                                                                                       

Neskôr sa na malý okamih náušnice dostávali do úzadia vďaka móde širokých a tvár lemujúcich klobúkov. To však netrvalo dlho a do módy prichádzali nové účesy, ktoré si doplnok v podobe náušníc doslova vyžadovali. 

Náušnice dnes

Náušnice tvoria  módny a spoločenský doplnok, ktorý sa nedá len tak ľahko prehliadnuť. Sú súčasťou každej jednej dámy a v dnešnej dobe sa aj páni radi skrášlia takýmto šik šperkom v tvare náušnice. Náušnice z bieleho, žltého či ružového zlata a striebra doplnené pestrofarebnou záplavou drahokamov sa v jemnejšom prevedení nosia počas dňa a po výraznejších a extravagantnejších sa siaha vo večerných hodinách a na spoločenské udalosti. 

Náušnice sú pre dámu symbolom ženskosti a dopĺňajú jej vzhľad už od ranného detstva, kedy dostáva svoje prvé náušnice v podobe detských náušníc s bezpečnostným zapínaním brizúrou.

Náušnice sú pre dámy každodennou súčasťou. Vyrábajú sa od jednoduchých náušníc s nádychom ľahkosti s nenáročným zapínaním pre okamžitú možnosť výmeny za iné náušnice prispôsobené danej situácii či módnemu štýlu, až po nádherné a dokonale prepracované s doplnením o diamanty a pestrofarebné drahokamy. 

Originalitu náušníc je vidieť v každej jednej. Vďaka rôznym kombináciám, materiálom, doplnkom v podobe diamantov a drahokamov v rôznych tvaroch si každá žena príde na svoje. 

LUXUSNÉ NÁUŠNICE GOLDIE DIAMONDS