Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

NASTREĽOVANIE NÁUŠNÍC

Narodilo sa Vám vytúžené dievčatko? Vaša malá princezná? 

Začali ste sa zamýšľať a trápiť nad otázkou, akým spôsobom dať dievčatku náušnice? Či sa prikloniť k prepichovaniu alebo si zvoliť metódu nastreľovania náušníc? Aké sú výhody nastreľovania? Ktorý spôsobje menej bolestný? Bude Vaše rozhodnutie správne? Naším článkom by sme Vám radi priblížili techniku prepichovania uší nastreľovaním, a dôvody, prečo by ste sa možno mali rozhodnúť práve pre tento spôsob osadenia prvých náušníc.

Nastreľovanie náušníc je novšia metóda ako prepichovanie ihlou, a je vhodné pre každého bez rozdielu veku a pohlavia. U detí sa doporučuje počkať do šiesteho mesiaca ich života, kedy ich imunitný systém je už silnejší . Zároveň kožná bariéra v tomto veku začína dozrievať, dieťa má dostatočne vyvinutý ušný lalôčik a malo už absolvovať hlavné očkovanie. Neodporúča sa prepichovanie tesne pred a po očkovaní. Dieťa počas nastreľovania musí byť zdravé, nemôže mať horúčku. Nemalo by mať kožné problémy v mieste ani blízkosti nastreľovania.  Tiež nie je vhodné si nastreľovanie náušníc naplánovať pred dovolenkou, detským táborom alebo nejakou oslavou. V deň nastreľovania by dieťa malo byť v pokojnom režime, nesmie sa kúpať, môžeme ho avšak veľmi opatrne osprchovať a dbať na to, aby sa mu nedostala voda na miesto vpichu. Ďalšie dni môžete pokračovať vo svojom zabehnutom a osvedčenom režime.

Prepichuje sa rokmi preverené miesto, a to stred ušného laloku. Na tomto mieste sa nachádza úplné minimum akupunktúrnych bodov. Prestrelené dierky sa neodporúča ošetrovať prípravkami obsahujúcimi alkohol či lieh. Tieto prípravky môžu pokožku vysušiť a môžu sa tvoriť malé praskliny, ktoré sú potom ideálnym miestom pre vstup infekcie.

Nastrelenie sa uskutočňuje za pomoci špeciálnej pištole, ktorá rovno vsadí do uška aj náušnicu. Na nastrelenie sa používajú sterilné náušnice z chirurgickej ocele, ktoré môžu byť  potiahnuté 24-karátovým zlatom.                                                                                                                                                                

Vyškolený pracovník lalôčik vydezinfikuje, priloží nastreľovaciu pištoľ na označené miesto vpichu a vystrelí náušnicu priamo do uška bez toho, aby sa sterilných náušníc dotkol. Táto aplikácia je rýchla a takmer bezbolestná, preto sa odporúča aj pre malé deti. Medzi výhody nastreľovania oproti klasickému prepichovaniu patrí práve rýchlosť, bezbolestnosť a takmer žiadne krvácanie.  Nastrelené ušká sa hoja pomerne rýchlo a spravidla nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. 

Výhodou nastreľovacích náušníc je ich malý tvar, čo znižuje riziko, že sa náušnice o niečo zachytia. Nastrelené náušnice môžete vybrať po 6-8 týždňoch a vymeniť ich u malých detí za zlaté detské náušnice, u starších za klasické zlaté alebo strieborné náušnice. Pred týmto termínom sa výmena náušníc neodporúča.

Pamätajte, že počas prvého roka života by dierky nemali byť bez náušníc dlhšie ako niekoľko hodín, nakoľko by mohlo prísť k ich opätovnému zarasteniu a nastreľovanie náušníc by sa muselo zopakovať.

Nastreľovanie náušníc smie vykonávať iba osoba, ktorá absolvovala školenie pre vykonávanie tejto činnosti na príslušnom úrade a úspešne ho dovŕšila skúškami.   

Nastreľovanie náušníc v klenotníctvach GOLDIE KLENOTY

Uvažujete dať svojej milovanej princezničke prestreliť ušká a nasadiť jej prvé náušnice?  Ak ste sa rozhodli pre túto metódu nastreľovania či už pre seba alebo svoje dieťa, nemusíte mať obavy, pokojne nás navštívte. V našich klenotníctvach tento zákrok vykonávajú výlučne kvalifikované pracovníčky, z ktorých každá vlastní certifikát pre vykonávanie takejto činnosti a  potvrdenie o absolvovaní teoretickej a praktickej skúšky zameranej na aplikáciu nastreľovacích náušníc nastreľovacou pištoľou. Všetky majú zároveň dostatok skúseností s metódou nastreľovania náušníc. S radosťou sa o Vás postaráme a odborne nastrelíme také náušnice, ktoré si z našej ponuky sami vyberiete.                                                                                                                                                                                 

Nastreľovacie náušnice neobsahujú nikel a ani iné zdraviu škodlivé látky, sú prísne testované štátnou skúšobňou.

Nastrelené náušnice je vhodné u malých detí vymeniť za trvalé zlaté náušnice najskôr po uplynutí 6 až 8 týždňov. Pred ich nasadením sa odporúča zlaté náušnice sterilizovať vložením do horúcej vody a variť ich 15 až 20 minút. Výmena nastreľovacích náušníc za zlaté náušnice sa dá zvládnuť aj doma. Avšak naši zákazníci, ktorí by tento úkon radšej zverili do rúk odborníka, vedia, že sa môžu na nás obrátiť. Naši kvalifikovaní pracovníci v klenotníctvach GOLDIE KLENOTY  im nové zlaté či strieborné náušnice bezplatne nasadia.

Objednajte sa na nastreľovanie náušníc

Napíšte nám

ZLATÉ DETSKÉ NÁUŠNICE GOLDIE

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.