Chcete mať prsteň ako nový?

Poradíme vám ako na to 

Prsteň je krásny druh šperku, ktorý nádherne vynikne na prste. Nesie v sebe romantiku, výnimočnosť rôznych udalostí  akými sú zásnuby, svadba, darček k výročiu, k narodeniu dieťaťa, alebo ako pozornosť od milovanej osoby, či samotnú radosť  z jeho krásy a pôvabu.

Nosenie prsteňa

Nakoľko prstene nosíme na prstoch rúk, ktoré používame neustále počas celého dňa, je vhodné venovať pozornosť aj samotným šperkom na rukách a to hlavne prsteňom. Ruku na srdce, určite každý jeden z nás pozabudne, že má prsteň na ruke, vzhľadom na jeho pohodlné a nerušené nosenie. Tým pádom sa samozrejme môže stať, že ním o niečo zavadíme alebo ho trošku otlčieme. Isteže to nie je nič nezvyčajné a s jemným „poranením“ prsteňa nám pomôže šikovný zlatník.                             
Nemali by sme však zabúdať, že nosenie prsteňa nie je vhodné pri každej činnosti. Určite sa neodporúča  pri  športovaní , pri fyzicky náročnej práci, kde musíme zapájať hlavne ruky a prsteň by tým iba utrpel na svojej funkčnosti a kráse. 

Kedy by sme si mali skladať prstene z prstov?

Pokiaľ chcete, aby si prstene zachovali čo najdlhšie svoj pôvodný vzhľad, treba k tomu prispôsobiť aj nosenie samotných prsteňov a pri niektorých činnostiach je najvhodnejšie nechať prstienok doma uložený v šperkovnici.                                                                                                                                     

Ponúkame Vám päť rád, kedy je vhodné prstene zložiť z prsta:                                                                          
- práca v prašnom prostredí                                                                                                                                    
- kúpanie v termálnej vode                                                                                                                                         
- pri športe                                                                                                                                                                   
- pri určitom type  práce, napr. v chemických laboratóriách                                                                                
- pri domácich prácach

Čo robiť, ak sa prsteň poškodí?

Ak sa Vám náhodou stane, že sa vám váš prstienok znehodnotí alebo poškodí, nezúfajte. Vo väčšine prípadov sa jeho nádhera dá prinavrátiť šikovnými rukami zlatníka.                                                                     

Základom jeho dlhotrvajúcej krásy  je dodržiavať určité zásady, ktoré sú alfou a omegou pre šperk. Podstatou je aj to, že pri umývaní rúk by sa mal prsteň dať na danú dobu dole z prsta, nakoľko čiastočky mydla by sa mohli zachytiť na prsteni a ten by sa rýchlejšie zanášal prachom z okolia. Počas spánku by sme tiež mali šperky odkladať,  vrátane prsteňov, poutierať ich jemnou bavlnenou handričkou nech sa očistia od celodenného prachu a potu a uložiť do vystlanej šperkovnice na to určenej.

ŠPERKOVNICE GOLDIE