Náleziská diamantov

Viete, kde sa nachádzajú najväčšie náleziská diamantov?

Chceli by ste vedieť, kde sa nachádzajú náleziská diamantov? Kde je ich najväčšia ťažba? V ktorom roku boli prvé objavy? Sú to veľmi zaujímavé poznatky o prvých náleziskách tohto najkrajšieho drahokamu sveta, ktorý sa stal miláčikom všetkých. 

Objavenie Ameriky

S objavením Ameriky boli objavené aj nové náleziská diamantov. Už od prvej polovice 18. storočia portugalská kolónia Brazília predstihla v ťažbe diamantov Indiu. Z tejto oblasti sú najznámejšie diamanty President Vargas, Minas Gerais, Južná hviezda, Douridinho, Portugalský regent a ružový Južný kríž. 

V Južnej Afrike boli diamanty objavené v roku 1876. Ryžovalo sa na brehoch riek Orange a Vaal a v roku 1879bolo objavené primárne ložisko diamantov. Medzi najznámejšie diamanty nájdené v tejto oblasti patria Cullinan (doteraz najväčší nájdený diamant na svete), Excelsior (druhý najväčší diamant) a Hviezda Sierra Leone (tretí najväčší diamant). 

Existenciu sibírskych diamantov predpokladal prvý raz v 30. rokoch významný sovietsky geológ V.S. Sobolev. V roku 1949 boli objavené prvé diamanty v náplavoch rieky Viljuj. Zo Sibíri sú najznámejšie diamanty Valentína Tereškovova, Veľká medvedica, Veľký počin, Babuška a najväčší diamant, ktorý sa tu našiel nesie meno Hviezda Jakutska. 

Hodnota diamantov stále rastie. Kúpa diamantu vsadeného do šperku je dobrým rozhodnutím. Zlatý šperk s diamantom je generačným darčekom, jeho hodnota každým rokom stúpa. Či sa už rozhodnete pre diamantový náhrdelník, diamantové náušnice, zlatý zásnubný prsteň s diamantom, diamantové svadobné obrúčky, diamantový prívesok alebo náramok, je to vynikajúca voľba. 

NAŠE DIAMANTOVÉ ŠPERKY