Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

OČARUJÚCE FARBY DRAHOKAMOV

Pätica farieb v drahokamoch

Do popredia jednoznačne patrí biela farba drahokamov, diamantov alebo perál, nakoľko táto farba je neutrálna a hodí sa k rôznemu štýlu oblečenia a farbe pleti. Je symbolom čistoty a nového začiatku. Ľahko sa dá skombinovať s inými drahokamami, ktorými ešte viac podčiarknete ich krásu. Biela farba diamantov je obľúbená v zásnubných prsteňoch a svadobných obrúčkach, je to farba čistej lásky. 

Medzi obľúbené farby drahokamov ako je krvavý rubín, patrí aj vášnivá červená, ktorá podporuje sebavedomie a dodáva životnú energiu. Rubín má liečivé účinky, blahodarne pôsobí na podporu srdca a čistí krv. Červený rubín je označovaný ako kráľovský drahokam. V minulosti sa verilo, že ak rubín vložíte do vody, dokáže ju priviesť až do varu. Preto je považovaný za jeden z najohnivejších drahokamov. Hovorí sa, že rubíny vedia meniť negatívnu energiu na pozitívnu. Nesmie sa zabúdať aj na drahokamy, ktoré tiež vynikajú červenou farbou ako napríklad turmalín, granát alebo koral.  

Nebeská modrá farba určite patrí k vzácnemu zafíru, ktorý hrá všetkými nádhernými odtieňmi modrej až po tmavomodrú farbu hlbokého oceánu. Zafír je spájaný s romantickou láskou milencov. Dôkazom bol aj britský princ Charles, keď daroval zásnubný prsteň so zafírom Lady Diane. Drahokam zafír je považovaný za talizman múdrosti a lásky. Jeho neodmysliteľným liečivým účinkom patrí posilňovanie ľadvín a nervov. 

Svieža radostná žltá farba patrí citrínu. Už samotný názov drahokamu nám naznačuje, že ide o sviežu žltú farbu, ktorá v nás vyvoláva pocit radosti a šťastia a nesie v sebe dávku energie. Citrín je považovaný za drahokam šťastia, prináša radosť a uvoľnenie. Na ľudské telo pôsobí očistne a je vedený ako jeden z najpopulárnejších a najčastejšie predávaných žltých drahokamov. Touto nádhernou farbou tiež vynikajú drahokamy ako jadeit, jantár, karneol, turmalín či tigrie oko. 

Za farbu prírody a života sa považuje zelená farba, ktorá liečia obnovuje. Medzi drahokamy, ktoré sú známe touto farbou, jednoznačne patrí smaragd. Drahokam smaragd bol vysoko cenený už v stredoveku a patrí do štvorice kráľovských drahokamov (diamant, zafír, rubín, smaragd). Samotná zelená farba odbúrava stres, navodzuje pokoj a harmóniu. Medzi ďalšími nositeľmi tejto krásnej a sviežej farby patria drahokamy ako peridot, olivín, sultanit, jadeit, chryzopras, avanturín či malachit.

ŠPERKY GOLDIE DIAMONDS S DRAHOKAMAMI

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.