ŠKORPIÓN

(24.október –22.november)

Škorpión je pevné a vodné znamenie, ktoré je ovládané Plutom. Škorpióny sú dynamickí a energetickí, majú vynikajúcu pamäť a logické myslenie. Sú starostliví, ale ak ich niekto nahnevá, tak vedia poriadne poštípať. Zamilovaný Škorpión je veľmi verný a oddaný. Niekedy však potrebuje viac času na získanie dôvery a rešpektu k partnerovi. Zároveň ich veľmi priťahuje všetko nepreskúmané a tajomné. Vedia odhaliť tajomstváiných ľudí, na ich diskrétnosť sa však môžete určite spoľahnúť. 

Charakteristika znamenia Škorpión

Ochranným kameňom pre znamenie Škorpión je opál. 
Jeho šťastným dňom je utorok. 
Prislúchajúca farba je tmavočervená a čierna. 
Šťastné čísla sú 2 a 4. 
Blízke znamenia Škorpiónovi sú Rak a Kozorožec. 
Jeho temperament je flegmatický.

Škorpióny sú mimoriadne všímaví a vynikajúci v riešení problémov. Na ceste za svojím úspechom ich nič nezastaví. Disponujú výbornými nápadmi, sú veľmi starostliví a nápomocní. Ich hlavným ochranným kameňom je opál, ktorý zvyšuje svoju ochranu v spojení so zlatom (zlaté náušnice, náhrdelníky, náramky, prívesky, prstene, brošne s opálom). Zároveň by sa nemal brániť ani čiernemu turmalínu, akvamarínu či berylu. Akvamarín je pre Škorpiónov amuletom šťastného manželstva. Je vhodným darčekom osadeným do zlatého šperku pri zásnubách alebo svadbách (zásnubné zlaté prstene, svadobné obrúčky). Topás zapracovaný v zlate pôsobí upokojujúco na nervy. Ďalšie vhodné drahokamy sú rubín a jaspis. 

Slávne osobnosti narodené v znamení Škorpióna

Pablo Picasso, Grace Kelly, Hillary Clinton, Bill Gates, Diego Maradona, Julia Roberts, Whoopi Goldberg, Demi Moore, Leonardo DiCaprio, Danny DeVito, Franco Nero, Jodie Foster, princ Charles.

Naše šperky so znameniami zverokruhu