Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

November – Topás

Drahokam topás je svojou nádhernou modrou farbou jedinečný a zároveň aj vzácny, nakoľko je jeho výskyt v prírode ojedinelý. Tým pádom je samozrejme aj vysoko cenený. A niet sa čo čudovať. Spojenie nevídanej farby a zriedkavosti z neho robí žiadaný drahý kameň na trhu. Keď sa spojí krása s umením, tak z toho vznikajú nádherné kusy šperkov vo finálnej fáze v tvare prsteňov, príveskov, unikátnych náušníc, náramkov, náhrdelníkov a brošní. Tento výnimočný a podmaňujúci drahý kameň je úzko spätý s mesiacom november. 

Tí, ktorí sa narodili v novembri, majú to šťastie, že tento žiarivý klenot je ich charakteristickým drahokamom. Aj keď nie je isté, ako vznikla spojitosť medzi drahými kameňmi a mesiacmi, niekoľko teórií existuje. Niektorí sa domnievajú, že sa toto spojenie datuje do biblických čias, keď náprsník každého kňaza bol vyzdobený 12-timi rôznymi farebnými drahokamami. 

Postupom času sa 12 drahokamov spájalo so zverokruhom a s ním súvisiacimi mesiacmi. Týmto sa začala tradícia nosenia kameňa pre každý mesiac ako talizmanu šťastia. V roku 1912 navrhla Americká národná asociácia klenotníkov informačný zoznam rôznych drahých kameňov v spojení s mesiacmi, topás v ňom patrí práve novembru.

História oslnivého topásu

Topás bol pomenovaný podľa ostrova Topasos, ktorý sa nachádza v Červenom mori. Niektoré zdroje však uvádzajú, že meno dostal podľa indického slova „tapas“ čo v preklade znamená oheň.          
Oddávna je tento výnimočný drahý kameň považovaný za kameň lásky  k sebavedomiu a zároveň aj šťastia a dodáva energiu tam, kde práve chýba. Tieto jeho vlastnosti ho robia veľmi žiadaným drahým kameňom, ktorý je s obľubou vsádzaný do šperkov a dopyt po nich neustále rastie. Šperky s topásom sú známe aj ako šperky plné lásky a priaznivého osudu, ktoré zároveň prinášajú šťastie v podnikaní.

Náleziská topásu

Najznámejšie náleziská tohto iskrivého kameňa sa nachádzajú v Brazílii, USA, Nigérii, či Srí Lanke a Urale, ale aj v Austrálii, Číne, Japonsku, Rusku a na Madagaskare. Pre zaujímavosť prírodný belasý topás sa doluje v Anglicku, Severnom Írsku a Škótsku.                                                                              
V prírode sa vyskytuje niekoľko druhov topásov, ktoré sa od seba odlišujú farebným prevedením a to: modrý topás, číry topás, ružový topás a zlatý topás. 

Šperky s topásom

Šperky s topásom sú veľmi žiadané. V klenotníctvach GOLDIE nájdete širokú ponuku tohto výnimočného kameňa vsadeného do zlatých príveskov, prsteňov, náramkov, náhrdelníkov a brošní. Nádherné sú aj topásové šperky, ktoré 

Nádherné šperky s topásom si môžete vybrať na našom e-shope:

ŠPERKY S TOPÁSOM GOLDIE

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.