Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

PERLY- VEĽKOSŤ, TVAR A FARBA

Perly sa od seba odlišujú nie len veľkosťou a farbou ale aj tvarom, hrúbkou vrstvy perlete, leskom, miestom výskytu a vzácnosťou. 

Veľkosť perly

Veľkosť perál môže byť rôzna. Perly môžu byť menšie aj ako 1 mm ale zároveň aj väčšie ako 30 mm. Záleží od toho, kde žijú, kde sa pestujú a aký majú pôvod. Pre každý typ perál sú bežné iné veľkosti. Perly južných morí a tahitské perly sú väčšie ako sladkovodné a akoya perly. Zároveň je aj dané, že najväčšie ustrice produkujú aj najväčšie perly. 

Farba perly

Farbu perly ovplyvňuje druh lastúry, v ktorej perla vznikla. Perly poznáme vo všetkých odtieňoch farieb od bielej až po čiernu. Žiadna perla nemá jednoliatu farbu, jej farba je vždy kombináciou viacerých odtieňov. Perly rozlišujeme v bielej a v čiernej farbe s rôznym nádychom. Perla bielej farby môže mať odtieň s nádychom ružovej, modrej či sivej farby. Tak isto perla čiernej farby môže mať odtieň s nádychom fialovej, modrej, zelenej či hnedej farby. 

Tvar perly

Perly majú rôzne tvary. Poznáme guľaté perly, takmer guľaté perly, gombíkový tvar perly, kvapky, oválne a nepravidelné perly. Nepravidelne tvarované perly sa označujú aj ako barokové perly. Guľaté perly sú obvykle najcennejšie, avšak tvar kvapky perly sa stáva stále populárnejším. Tento tvar perly pekne vynikne  v náušniciach. 

Perleť

Perleť je nositeľom jemných farebných odtieňov. Pri dopade svetla sa farby tenkých vrstvičiek lomom svetelných lúčov krížia a tvoria známy vlnkovito menlivý lesk a dúhové zafarbenie perál. Prvú vrstvu perlete tvorí konchyolín, ktorý drží pokope nasledujúce vrstvy perlete. Tieto vrstvy môžu byť nepravidelné a nemusia na seba úplne priliehať a tým sa formujú vzory unikátne pre každú jednu perlu. 

Lesk perly

Lesk perly je schopnosť perly odrážať svetlo. Perly s vysokým leskom odrážajú veľmi dobre svetlo. Čím je odraz perly ostrejší, tým je perleť lesklejšia. 

Miesto výskytu perly

Perlorodky sa zvyčajne lovia v teplých tropických moriach. Na pobreží Srí Lanky a južnej Indie sa vyskytujú predovšetkým ružovo-čierne a žlté perly. Perzský záliv je známy výskytom ružových a krémovo bielych perál. Kultivované perly sa chovajú na perlových farmách v juhovýchodnej Ázii a južnom Pacifiku.

Vzácnosť perly

Prírodné perly sú veľmi vzácne a drahé. Najviac hodnotené sú juhomorské perly, tahitské, morské akoya a sladkovodné perly. 

Šperky z perál sú nadčasové a veľmi populárne. Perly by mala vlastniť každá žena. Neexistuje žena, ktorej by sa perly nehodili. Ich jednoduché prevedenie ich predurčuje ako pre denné nosenie tak aj pre spoločenskú udalosť k večernej elegantnej róbe. Stálicou medzi šperkami zostáva klasický perlový náhrdelník. Najideálnejšie je však vlastniť celú súpravu perlového náhrdelníka, náramku, náušníc a prsteňa.

Naša ponuka perlových šperkov

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.