Hľadáte si svoj drahokam?

Drahokam si Vás vyberie sám svojou energiou a krásou

Odpradávna sa ľudia zdobili drahými kameňmi, ktoré boli symbolom bohatstva a moci. Ani v dnešnej dobe drahé kamene nestratili svoje čaro a príťažlivosť. Drahokamy bývajú vsadené do najrôznejších zlatých, platinových a strieborných šperkov. 

Základným znakom kvalitného drahokamu je jeho krásny vzhľad, lebo ak je prasknutý a bez lesku, stráca na svojej hodnote. Krása drahokamu vyniká predovšetkým optickými vlastnosťami a to svojou očarujúcou farbou, leskom, čistotou. Jeho krása sa ešte zvýši kvalitným opracovaním a následným vsadením do šperku, z čoho vzniká jedinečný zlatý, platinový alebo strieborný šperk.

Významnou vlastnosťou drahokamu je jeho tvrdosť, ktorá zaručí kráse drahokamu životnosť. Výskyt drahého kameňa tiež určuje jeho cenu. Čím je zriedkavejší jeho výskyt v prírode, tým je vzácnejší. Diamant, opál, rubín, zafír, smaragd sú veľmi vzácne lebo ich je v prírode málo. Veľmi vzácne sú farebné diamanty, ktoré majú dokonalý priehľadný diamantový lesk a krásnu hru farieb. Pri brúsení drahokamov sa kladie veľký dôraz na to, aby si drahokam zachoval svoj nádherný vzhľad, lesk a priehľadnosť.  Rôzne chemické vplyvy môžu spôsobiť stratu lesku drahého kameňa osadeného v šperku. 

Veľký vplyv na drahé kamene má móda, ktorá určuje aká farba bude hitom roka. Preto sa drahokamy vyberajú aj na základe módnych trendov, či už je to žiarivý diamant, červený rubín, modrý zafír, bledomodrý topás, zlatistý citrín alebo ruženín nádhernej jemnej ružovej farby. Verte svojej intuícii a vyberte si drahokam srdcom. Ako sa hovorí, drahokam si Vás vyberie sám svojou energiou a krásou.

PONUKA DRAHOKAMOVÝCH ŠPERKOV GOLDIE DIAMONDS