6 NEODOLATEĽNÝCH MODRÝCH DRAHOKAMOV

Modrý zafír 

Tento nádherný drahokam nemôže na našom zozname chýbať. Je to jeden z najpopulárnejších modrých drahokamov, a v poslednej dobe sa stal alternatívou diamantu pre zásnubné prstene. Ďalšou skvelou vecou na modrom zafíre je to, že má tvrdosť 9 na Mohsovej stupnici  tvrdosti. To znamená, že tento krásny kameň je vysoko odolný aj proti poškriabaniu. Či už máte zafírový prsteň alebo veľký zafírový náhrdelník, nikto Vás s ním neprehliadne! 

Modrý topás 

Druhým najobľúbenejším z modrých drahokamov je modrý topás. Čo je zaujímavé vedieť o šperkoch s modrým topásom je, že tento drahokam je veľmi zriedkavý. Prírodný modrý topás je v dôsledku nedostatku tohto drahokamu veľmi drahý. Často však nájdete topás, ktorého farba bola upravená. Väčšina topásov je totiž bezfarebná a upravujú sa tak, aby získali krásnu modrú farbu. Ak si chcete kúpiť modrý drahokam, ktorý je cenovo dostupný a kvalitný, potom je modrý topás  určite vynikajúcou možnosťou.

Modrý granát

Mysleli ste si, že granát je iba červený, však? Tu je zaujímavý fakt. Až do roku 1998 sa našli granáty vo všetkých farbách dúhy, okrem modrej. Modrý granát sa objavil až neskôr, je veľmi zriedkavý. Dokonca aj teraz je to vzácnosť, oveľa drahšia ako diamant. Modrý granát je jedným z najkrajších modrých drahokamov. Kúpiť ho však môže byť dosť ťažké, pretože je to zberateľský kúsok a zriedka sa vyskytuje v bežných dizajnoch zlatých šperkov. Vykazuje tiež vzácne farbozmeny, čo znamená, že pod určitým svetlom môže jeho farba prechádzať od modrej až po zelenomodrú.

Tyrkys

Keď sa rozprávame o modrých drahokamoch, tyrkys by samozrejme nemal v tomto zozname chýbať. Tento drahokam je jedinečný, pretože má tmavé inklúzie pripomínajúce žily. Mali by ste však vedieť, že tento krásny kameň je dosť nízko na Mohsovej stupnici tvrdosti (5 až 6). Noste ho preto opatrne a pri čistení buďte veľmi obozretní. Krásne vynikne napríklad v zlatom náhrdelníku!

Lapis lazuli

Unikátny a tajomný drahokam, lapis lazuli je jedným z najzaujímavejších modrých drahokamov. Má bohatú históriu, pretože starí Egypťania ním boli posadnutí. Vyzerá tiež jedinečne, tmavomodrá farba drahokamu s bielymi bodkami pripomína nočnú oblohu. To je dôvod, prečo zlatý prsteň alebo zlaté náušnice s lapis lazuli pridá jemne záhadný dojem do Vášho vzhľadu. 

Akvamarín

Ako rodný kameň marca, akvamarín je jedným z najvyhľadávanejších modrých drahokamov. Má výraznú svetlomodrú farbu, veľkú priehľadnosť a patrí do rovnakej rodiny ako smaragdy. Tmavomodré kamene akvamarínu sú najcennejšie a vyzerajú jednoducho veľkolepo. Tento úžasný drahokam má tiež dobré skóre tvrdosti (7,5 až 8 na Mohsovej stupnici tvrdosti), čo z neho robí ideálnu voľbu pre Vaše každodenné zlaté šperky. 

NAŠE ŠPERKY S MODRÝMI DRAHOMKAMAMI