Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Pôvod a symbolika ruženca

Latinský výraz pre ruženec je  rosarium –tajomná ruža.

Podľa tradície sa vznik ruženca spája s menom svätého Dominika, ktorý žil okolo 13. storočia. Ruženec je predovšetkým katolíckym kresťanským symbolom a podporuje prejav viery. Je predmetom symbolickej hodnoty, ktorá smeruje do posvätnej sféry ako materiálny prvok.  Ruženec je retiazka z guľôčok navlečených na šnúrke, na ktorej sa guľôčky rozmiestňujú v poradí zodpovedajúcej modlitby. Po desiatich malých očkách stojacich blízko pri sebe (Pozdravy) nasleduje veľké oko (Otče náš).  Retiazka sa skladá celkovo z piatich takýchto desatín, ktoré sú doplnené o úvodnú časť, kde sa nachádza krížik.

Okrem tradičného ruženca sa objavili aj verzie, ktoré sa dajú nosiť ako šperk. Estetika moderných ružencov je oveľa prepracovanejšia a vďaka svojej šperkárskej kvalite a materiálu si zaslúži osobitnú pozornosť. Ružencový náhrdelník sa hodí  pre ženy tak ako aj pre mužov, je ideálnym darčekom pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na spoločenské postavenie. V klenotníctvach GOLDIE nájdete štýlovo elegantné a decentné zlaté aj strieborné ružencové náhrdelníky.

Pamätajte: ruženec je vždy viac ako len obyčajný módny doplnok!

Po dizajnovej stránke ide o skutočný poklad, ktorý pristane každému. V katolíckej cirkvi sa ruženec tradične používa na modlitbu, ale v dnešnom svete väčšina ľudí cíti pocit mystického bezpečia, keď vo svojej blízkosti cíti ruženec.

Šperky s náboženským motívom:

GOLDIE
GOLDIEDIAMONDS

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.