Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vyberte si šperk s diamantom a drahým kameňom v tvare srdca

Prezradíme vám, na čo Vaše oko musí upriamiť pozornosť, ak si zvolíte šperk z kameňov v tvare srdca. Za zmienku stojí aj to, že kvalitný výbrus v tvare srdca patrí medzi tie od najvyššej ceny, nakoľko je to unikátny tvar a vyžaduje si mimoriadne vysokú symetriu. Moderný srdcový výbrus je modifikáciou okrúhleho briliantového výbrusu, preto má typicky 56 až 58 faziet. Počet faziet sa však môže líšiť v závislosti od dizajnu kameňa. 

Diamant v tvare srdca by mal mať výrazný rázštep v tvare V, inak diamant bude vyzerať zaoblený. Hoci hrot nemusí byť nevyhnutne veľmi ostrý, mal by však rozdeliť spodnú časť diamantu na dve samostatné polovice. 

Významnú úlohu zohrávajú, tzv. laloky, ktoré by mali byť zaoblené a dokonale symetrické. Mierne zakrivený stred, kde sa rozširuje na každej strane pod lalokmi, sa nazýva brucho. Keď sa začne zužovať smerom k spodnej časti srdca, oblasť medzi bruchom a bodom sa nazýva krídlo.

Inými slovami, pri výbere srdca je symetria veľmi dôležitou vlastnosťou, pretože je dôležité, aby obe polovice srdca boli identické.

Ak sa bavíme o ideálnych proporčných rozmeroch, dĺžka drahokamu v tvare srdca sa meria od jeho špičky po imaginárnu čiaru cez vrcholy lalokov. 

Pomer dĺžky k šírke vyjadruje, ako relatívne dlhý alebo široký diamant vyzerá. Vypočíta sa vydelením dĺžky diamantu jeho šírkou. 

Každý ozdobný tvar diamantu má určitý pomer dĺžky k šírke, ktorý sa pre daný tvar považuje za najpríťažlivejší. Zatiaľ čo osobné preferencie prevažujú, ideálny pomer pre diamanty v tvare srdca je 1,00. 

Diamanty v tvare srdca s pomerom menším ako 0,90 budú pôsobiť bacuľato, zatiaľ čo tie s pomerom 1,10 a viac budú vyzerať natiahnuté a pretiahnuté. Ak nechcete bacuľatý alebo pretiahnutý diamant v tvare srdca, je najlepšie vyhnúť sa kameňom, ktoré nemajú ideálny alebo takmer ideálny pomer.

Diamanty s tvarom srdca, podobne ako iné ozdobné výbrusy, ako napríklad ovál, markíza, hruška, môžu vykazovať efekt motýlika – teda efekt pánskeho motýlika. 

Šperk s kameňom v tvare srdca je evokujúcim znakom skutočnej lásky. Žiaria dvomi symetrickými polovicami, a tak vytvárajú odvážny a romantický vzhľad. Diamanty v tvare srdca sú veľmi obľúbené v solitérnych príveskoch a prsteňoch. 

Ďalšia a veľmi dôležitá vec je farba drahokamu!Farebné drahé kamene zostávajú horúcim trendom, pokiaľ ide o zásnubné prstene, a môžu sa dokonca stať nevyhnutnosťou v našich šperkovniciach. 

Má Vaša polovička rada červenú, či modrú farbu?

Takou nestarnúcou klasikou pre milovníčky odvážnych farieb je Diamantový prsteň s rubínom v tvare srdca. 

Tanzanit je relatívne nový drahokam, ktorý sa stal veľmi populárnym v klenotníctve od svojho objavenia v roku 1967. 

Obľúbeným sa stal vďaka jeho fascinujúcej farbe, ktorá siaha od kráľovskej modrej po živú fialovú. A keďže sa o tomto kameni hovorí, že vnáša do života človeka súlad a harmóniu, určite sa mu bude hodiť aj do budúceho manželského života.

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.