NESMRTEĽNÉ PERLY A STAROSTLIVOSŤ O ŠPERKY S PERLAMI

Krása perál bola obdivovaná od dávnoveku. Ich kráse podľahla aj očarujúca Kleopatra či nesmrteľná módna ikona Coco Chanel a aj krásou obdivovaná Marylin Monroe. Perly sú svojím zjavom výnimočné, jedinečné a vzácne. Patria medzi drahokamy, ktoré sa nachádzajú vo vnútri živého organizmu lastúry. 

Tvar, veľkosť perál a ich farby

Najznámejší tvar, ktorý je známy u perál je okrúhly. Perly však môžu byť aj v tvare oválu, slzy, kvapky či iného podobného útvaru, ktorý vzniká v lastúre. Perly môžu mať rôznu veľkosť. Veľkosť perál môže byť od jedného milimetra až po 30 milimetrov. Záleží od toho, kde dané perlorodky žijú, kde sa pestujú a aký majú pôvod.                                                                                                                                

Farby perál majú tiež svoju širokú ponuku. Najznámejšia farba perál je biela až smotanová a medzi ďalšie známe farebné perly patria čierne, sivé či ružové. Žiadna farba perly však nie je úplne čistá, vždy je to kombinácia viacerých odtieňov v danej farbe perly. 

Vznik perál 

Perly vznikajú vo vnútri perlorodky, a to na základe toho, že sa do vnútra perlorodky dostane nejaké cudzie teleso, napríklad zrnko piesku. Perlorodka v tom momente začína postupne toto zrnko piesku obaľovať perleťovými vrstvami až kým nevznikne perla. Čím dlhšie sa obaľuje perleťou, tým je daná perla väčšia. Väčšina perál sa však už v dnešnej dobe pestuje. Ideálne podmienky na pestovanie perál  sú v teplých moriach, napríklad v Japonsku či Indonézii. 

Starostlivosť o perly

Starostlivosť o perly nie je vôbec náročná. Ich základnou starostlivosťou je pravidelné nosenie, nakoľko je pre perly najvhodnejšie, ak budú čo najčastejšie v styku s pokožkou majiteľky, lebo majú rady vlhkosť, ktorú samotná pokožka obsahuje.                                                                                            

Perly a šperky z perál by sa mali nasadzovať až po dokončení kompletného outfitu (týka sa to napríklad make-upu, parfémov, krémov, lakov na vlasy),nakoľko perly tieto prípravky môžu absorbovať. A samozrejme nekúpať sa so šperkami s perlami, nakoľko by sa perly mohli poškodiť. Po zložení šperkov s perlami by sa takéto šperky mali uložiť do šperkovnice, aby sa ochránili pred poškodením. 

Perlové šperky

Perla je nádherný drahokam, ktorý zažiari v každom zlatom šperku počnúc od zlatých náušníc, prsteňov, náhrdelníkov, príveskov, brošní či náramkov. Stačí si už len vybrať podľa obľúbenosti šperku, spôsobu využitia šperku a siahnuť buď po klasických bielych alebo nádherne sfarbených perlách.  Perly a diamanty tvoria úžasnú a dych berúcu dvojicu, ktorá svojou ušľachtilou krásou vyzdvihne šperk do dokonalosti a očarí každú jednu bytosť. 

NAŠA PONUKA PERLOVÝCH ŠPERKOV