Výnimočný alexandrit - 4 dôvody, prečo vlastniť šperk s alexandritom

Máte radi zmenu? Siahnite po šperku s krásnym a ohromujúcim drahokamom alexandritom, ktorý je známy svojou nevšednou zmenou farby. 

Objavenie čarovného alexandritu

Alexandrit patrí medzi výnimočné drahokamy sveta, bol objavený v Rusku, kde sa stal ruským národným pokladom. Táto pocta sa mu dostala aj kvôli jeho miestu nálezu , ale aj kvôli jeho neuveriteľnej zmene farby a to od zelenej po sýto červenú. Alexandrit je pomenovaný po ruskom cárovi Alexandrovi II. Čo sa týka objavenia samotného drahokamu alexandritu, jeho nález sa datuje na 17. apríla 1834 fínskym mineralógom N. Nordenskjoldem v smaragdových baniach na Urale. V súčasnosti najväčšie náleziská tohto drahokamu už sú vyťažené, preto sa stáva čím ďalej, tým vzácnejším.

Najväčší a najznámejší alexandrit

Najväčší drahokam alexandrit bol nájdený na Srí Lanke a mal hmotnosť až 1876 ct. Ďalší známy drahokam alexandrit bol objavený v roku 1967 v Brazílii a vážil 122,40 ct. Z tohto unikátneho kúsku bolo vyrobených veľa výnimočných, honosných a ohromujúcich šperkov. 

Drahokam alexandrit je exkluzívnym drahokamom nielen pre svoju netradičnú vlastnosť zmeny farby. Tento úžasný drahokam má niekoľko jedinečných vlastností, čím sa stáva unikátnym a preto by nemal chýbať v podobe šperkov ako zlaté náušnice, prívesky, prstene či náramky a náhrdelníky vo Vašej šperkovnici. 

Prečo byť majiteľom šperku s drahokamom alexandrit?

1.     Výnimočná vlastnosť tohto drahokamu je jeho zmena farby zo smaragdovo zelenej na rubínovo červenú. Táto fenomenálna možnosť ho robí magickým.
2.     Drahokam alexandrit je považovaný za symbol života, prebúdza intuície, posilňuje schopnosť prekonávať prekážky, odbúrava smútok a žiaľ, pomáha dosiahnuť rovnováhu, pozitívne emócie ako radosť a šťastie.
3.     Alexandrit pôsobí blahodarne na nervový systém, pomáha pri jeho regenerácii a naštartovať samoliečebné procesy v tele.
4.     Tento drahokam sa pýši výnimočným leskom a brilanciou. Nádherne ukáže v šperkoch ako z bieleho tak aj ružového či žltého zlata. Vďaka svojej nevšednej vlastnosti meniť farbu Vám dáva možnosť mať hneď dva šperky v jednom. Jeho krása a farebnosť je umocnená pri šperkoch, ktoré sú obohatené diamantmi. 

Tak ako? Zaujal Vás tento krásny drahokam? Buďte výnimočná s nádherným drahokamom alexandritom, ktorý je originálny v akomkoľvek šperku, či už to sú zlaté náušnice, prívesky, náramky, náhrdelníky či prstene a brošne.