Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

VALENTÍN 2019

Viete, prečo sa oslavuje sviatok všetkých zamilovaných 14-eho februára? A kto vlastne bol ten Valentín? Prečo je po ňom pomenovaný tento deň? Kde sa vzal pôvod tohto sviatku? Je aj u nás obľúbený tento sviatok? Aké darčeky sa dávajú v tento deň?

Ak Vás tieto informácie zaujímajú, nech sa páči...

Deň svätého Valentína sa oslavuje každoročne 14-eho februára a je označovaný ako sviatok lásky a všetkých zamilovaných . Tento populárny sviatok sa slávi po celom svete. V tento deň si zamilovaní ľudia posielajú rôzne darčeky. Dávajú sa lacnejšie, ale aj drahšie darčeky. Hlavným motívom by však mala byť červená farba a tvar srdca. Aspoň jeden z týchto motívov by mal byť zachovaný. 

Medzi najviac vyhľadávané a klasické darčeky sa radia sladkosti, pohľadnice, parfémy, ale určite vyčaríte svojej polovičke úsmev na tvári, keď jej v tento významný deň darujete krásny zlatý šperk, kde dominuje motív srdca. Môžu to byť srdiečkové zlaté náušnice, zlatý prsteň v tvare srdca alebo srdiečkový zlatý prívesok. Nemalo by sa zabudnúť na kvetinu, ktorá to celé krásne doladí k dokonalosti. Možnosti sa stále rozširujú a inšpiráciám sa medze nekladú.

V tento deň si jednoducho zamilované páry chcú dopriať niečo výnimočného. Radi tiež chodia do reštaurácií, kde sa väčšinou podáva špeciálne valentínske menu. Z nápojov je najobľúbenejšie šampanské a ružové víno. A nesmú chýbať jahody!

Vznik tohto sviatku sprevádza niekoľko legiend.

Podľa legendy sa tento sviatok slávi na počesť kňaza Valentína.Ten podľa legendy oddával zaľúbené páry, ktorým či už rodina alebo nejaké spoločenské postavenie bránilo v manželstve. Keď sa táto jeho činnosť prevalila, bol uväznený a následne popravený. Ďalšia legenda hovorí, že za vlády Claudiusa II. bolo vojakom zakázané, aby sa zasnubovali alebo nebodaj ženili, a to z jediného dôvodu. Vládca sa bál, že by potom vojaci zostávali so svojimi rodinami a nechceli ísť bojovať. Kňaz ich však tajne oddával, za čo bol následne popravený. Jeho poprava sa vraj uskutočnila 14-eho februára a na jeho počesť sa tento deň pridelil zamilovaným. Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a zaľúbencov, a tento sviatok sa stal obľúbeným po celom svete. 

Ku sviatku zaľúbených sa traduje aj ďalšia povera, ktoráhovorí, že ak si dievča zoberie za manžela chlapca, ktorého ako prvého uzrie a onjej pohľad opätuje 14-eho februára, tak toto manželstvo bude veľmi šťastné.

Mimochodom aj u nás je tento sviatok veľmi obľúbený. Muži radi na sviatok svätého Valentína obdarúvajú svoje milované polovičky nejakým darčekom, alebo ich požiadajú o ruku s krásnym zlatým zásnubným prsteňom. Dominuje v ňom  žiarivý diamant alebo červený kameň drahokam rubín. Niektoré páry veria na tento magický dátum až natoľko, že vstupujú 14-eho februára do manželstva. 

Ak byste chceli, aby sa tento deň stal pre Vašu partnerku nezabudnuteľným, požiadajte ju o ruku a nechajte sa inšpirovať našimi nadčasovými zlatými zásnubnými prsteňmi a podľa vkusu svojej partnerky zásnubný prsteň vyberte buď v žltom, bielom či ružovom zlate. Môže to byť prsteň s diamantom ale aj so zirkónom. 

Pokiaľ chcete Vašu lásku spečatiť v tento deň svadbou, sme Vám k dispozícii pri výbere z kolekcie svadobných obrúčok. Najprv Vám ukážeme všetky naše svadobné obrúčky, aby ste si mohli urobiť prehľad o ponúkanej širokej možnosti. Sú to prekrásne klasické ale aj luxusné svadobné obrúčky v bielom zlate, žltom zlate, ružovom zlate alebo aj v ich kombinácii. Pre dámu je atraktívna zlatá svadobná obrúčka s jedným diamantom alebo aj viacerými drobnými diamantmi. 

Môžeto byť pre ňu taktiež svadobná obrúčka s jedným zirkónom alebo viacerými malými zirkónmi. V našom klenotníctve sa Vám bude venovať vyškolený kvalifikovaný tím, ktorý pri výbere pomôže a spoločne vyriešite všetky dôležité detaily, ktoré pri kupovaní takého šperku akým je zlatá svadobná obrúčka, potrebujete vedieť. 

Ak Vašou voľbou na Valentína bude svoju polovičku prekvapiť, potešiť a dokázať jej svoju lásku prostredníctvom šperku, nahliadnite donášho výberu zlatých prsteňov, náušníc, príveskov alebo zlatých náhrdelníkov, a nechajte sa inšpirovať.

My Vám prajeme krásne zaľúbeného Valentína a nech máte lásku nie len v tento jeden deň v roku.

Láska je najväčšie osvieženie v živote (Pablo Picasso).

NAŠA PONUKA ŠPERKOV

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.