Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

NOC S PORCELÁNOM HEREND

15.11.2018 sme v spolupráci s Herend manufaktúrou a Maďarským veľvyslanectvom usporiadali výstavu k príležitosti zahájenia predaja porcelánu Herend aj u nás v GOLDIE. 

V luxusných priestoroch Maďarského veľvyslanectva sa hostia mohli kochať pohľadom na rozličné nové aj klasické vzory porcelánu Herend a dozvedieť sa zaujímavosti o ich historickom vývoji.

Maliar László Tartó

Tento relatívne mladý majster maliar z Herendu, predvádzal majstrovské maľovanie na porcelán. Išlo o realistickú maľbu malého vrabčeka, ktorý sa hojdal na konári. Napriek tomu, že sa svojim vekom bĺíži už takmer k 35 rokom, je spomedzi majstrov maliarov z tejto profesionálnej maliarskej dielne považovaný za jedného z najmladších. 

Predloha pre jeho maľbu bola fotka s vrabcom. Na dokončenie tejto malej maľby, potrebuje aj majster maliar takmer 200 hodín, a tak sme videli iba začiatok maľby, ktorá už ale aj v tomto štádiu vyzerala naozaj krásne. 

Zaujímavá prednáška

Ďalším z našich vážených hostí bol Dr. Attila Simon generálny riaditeľ porcelánovej manufaktúry Herend. Poskytol nám veľmi zaujímavý výklad o histórii a súčasných vzoroch porcelánu Herend. Potom aj počas večierku rád podal doplňujúce informácie pre zvedavších hostí. 

Boli nám odreprezentované jedinečné limitované kúsky, ako napríklad váza so savanou, ktorých je na svete iba 25 kusov. Ďalším skvostom bol polmetrový tanier s vyobrazením jazera s divými mandarínskymi kačkami, ktorého ešte väčší originál sa nachádza v Herend múzeu

Historický vývoj najznámejšieho vzoru Viktória

Na prvom poschodí Maďarskej ambasády si mohli návštevníci pozrieť celý jedálenský set s týmto obľúbeným klasickým vzorom, ako aj jeho moderné variácie. 

Tento vzor má na sebe exotické kvety a motýle. No je takmer nemožné nájsť na ňom dva identické obrázky. Vzor Viktória má cez 150 variácii motýľov a kvetov a každý jeden je namaľovaný farbami tak, ako sa maliarovi práve v tú chvíľu páči. 

Naši hostia sa o to aj pokúšali, ale všetci nakoniec prišli na to, že každý maľovaný obrázok je jedinečný. 

Najpútavejšie dielo výstavy

Socha POET 
Túto sochu v roku 1999 navrhol dizajnér Herendu Imre Schrammel. 
Socha znázorňuje karnevalovú figúrku, ktorá má oblečenú masku morového doktora. Svojou rukou ukazuje na motýľa, ktorý je alegóriou nádeje a víťazstva života nad smrťou. Vzor na tejto figúrke je taktiež veľmi symbolický. 
Sú to kvóty zo všetkých kníh sveta o motýľoch a túžbe vyhrať boj s touto chorobou. Pomedzi kvóty sú maľované ešte ďalšie motýle z populárnych vzorov z Herendu a iniciály. 

Príjemné občerstvenie ste si mohli vychutnať na porcelánových tanierikoch s modrou adaptáciou vzoru Apponyi. 

Galéria

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.