Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Júl-rubín

Rubín je červenou odrodou korundu, ktorý je vysoko cenený už oddávna. Vzhľadom k svojej nádhernej červenej farbe je považovaný za jeden z najohnivejších drahých kameňov a charakterizovaný ako symbol lásky a vášne. Patrí medzi tvrdé drahokamy a veľmi ligotavé. Na Moshovej stupnici má rubín až deviaty stupeň tvrdosti. 

V našom blogu sa dozviete, ako tento jedinečný drahý kameň vznikal a aká bola jeho história. A tiež to, prečo je klenotom júla.

Tí, ktorí sa narodili v júli, majú to šťastie, že tento žiarivý klenot je ich charakteristickým drahokamom. Aj keď nie je isté, ako vznikla spojitosť medzi drahými kameňmi a mesiacmi, niekoľko teórií existuje. Niektorí sa domnievajú, že sa toto spojenie datuje do biblických čias, keď bol náprsník, ktorý patril kňazovi, vyzdobený 12-timi rôznymi farebnými drahokamami. 

Postupom času sa 12 drahokamov spájalo so zverokruhom a s ním súvisiacimi mesiacmi. Týmto sa začala tradícia nosenia kameňa pre každý mesiac ako talizmanu šťastia. V roku 1912 navrhla Americká národná asociácia klenotníkov informačný zoznam rôznych drahých kameňov v spojení s mesiacmi, rubín v ňom patrí práve k júlu. 

Vznik rubínu

Jasnočervený až tmavočervený rubín je asi najznámejšou odrodou korundu a je vysoko cenený už od dávna. Známy je aj svojím vysokým leskom. Vzniká prevažne v metaformovaných horninách. Za svoju krásnu farbu vďačí chrómu. Intenzita červenej farby rubínu závisí od množstva chrómu. Je dané, že čím viac chrómu, tým je farba červená intenzívnejšia. Názov rubínu pochádza z gréckeho slova rubeus = červený. Hlavné náleziská pochádzajú hlavne z Barmy, Thajska a Srí Lanky. 

Rubíny v najlepšej kvalite a najžiadanejšej farbe tzv. holubičia krv sú malé, väčšinou len do 10ct. Bežne dosahujú cenu desiatok tisíc eur za jeden karát. 

Rubín si svojou nádhernou farbou získal pozornosť ako kameň lásky a vášne. Preto sa aj 40. výročie svadby nazýva rubínová svadba vzhľadom na dlhé spoločné manželstvo. Rubín v manželstve stvárňuje oheň, vášeň a lásku. Pri tomto výročí si je manželka obdarovaná šperkom, ktorý v sebe nesie rubín na znak lásky. 

Ideálny darček

Rubín s nádhernou sýtou červenou farbou je ideálny darček v podobe prsteňov, či už zásnubných alebo univerzálnych, tak aj náušníc, príveskov, náramkov či náhrdelníkov, v ktorých sa tento skvost nachádza. Vsadený do žltého zlata pôsobí nádherne hrejivo a vložený do bieleho zlata očarujúco vynikne farba rubínu. A niet nad oslnivou príťažlivosťou znásobenou o žiarivé a luxusné diamanty, ktoré očaria nejednu dámu, nakoľko sa v nich snúbi elegancia a temperament. 

Rubín s nádychom ružovej farby pôsobí veľmi sviežo a neokukane. Šperky s takýmto rubínom sú podmanivo krásne a jemné, určite nimi potešíte maturantky, maximálne vhodný darček k oslavám promócií alebo k narodeniu dievčatka. 

Zaujímavosti rubínu

História rubínu je dlhá a zaujímavá. V Biblii sa dokonca spomína niekoľkokrát, napríklad, že Boh stvoril dvanásť kameňov a najcennejší z nich bol práve rubín.                                                               

V starovekej reči bol nazývaný „rantaraj“, čo v preklade znamená Kráľ drahokamov a kameň života.                                                                                                                                   

Najväčší rubín sveta dostal pomenovanie Zvon slobody a váži neuveriteľných 8 500 ct, čo predstavuje 1,7 kg. Rubín je jeden z prírodných drahokamov, ktorého cena extrémne vzrástla a aj v nasledujúcich rokoch sa očakáva nárast hodnoty vzhľadom na jeho nedostatok.           

Rubín v sebe skĺbil oslnivú krásu a nesmiernu hodnotu, tým pádom kúpa rubínového šperku je ideálna investícia.

NAŠE ŠPERKY S RUBÍNOM

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.