Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

PERLEŤ

Perleť – nádherná hra farieb

Viete, čo je perleť? Ako vzniká? Čoho je symbolom a či má liečivé účinky? Existuje perleť len s jedným farebným spektrom alebo je ich viac? Na akú príležitosť sa hodia šperky s perleťou? Sú šperky s perleťou aj na bežné nosenie? Treba sa aj špeciálne starať o šperky z perlete? Ak ste si aj vy zamilovali perleť, jej nezvyčajnú krásu, určite aj Vás očaria šperky, v ktorých perleť dominuje. 

Perleť

Čo je vlastne perleť? Perleť je organicko-anorganický materiál, ktorý vytvárajú niektoré druhy morských či sladkovodných mäkkýšov vo vnútri svojich schránok. Perleť symbolizuje ženskosť a so svojím nádherným leskom a krásou púta pozornosť. Farebné prevedenie perlete je rôzne. Perleť je nositeľkou jemných odtieňov  bielej, ružovej, krémovej, zelenej, modrej či fialovej farby. Perleť môže byť: biela perleť (farebné prevedenie je biele až bielo-zlatožlté), sivá perleť (farebné prevedenie je sivé až strieborné), ružová perleť (farebné prevedenie je staroružovo-fialové) a paoperleť (farebné prevedenie je fialovo-zeleno-ružovo-modré). 

Perleť ako symbol                                                                                                                                                             

V minulosti bola perleť považovaná za dar od bohov. V dnešnej dobe perleť slúži za ochranný amulet, ktorý má chrániť pred nešťastím. Perleť má aj liečivé účinky a to hlavne protizápalové a má pozitívne účinky na pokožku. Zároveň je perleť symbolom šťastia a múdrosti. Perleť v šperkoch by mali nosiť hlavne vydaté ženy, nakoľko perleť vzťah upevňuje a symbolizuje ženskosť. Perleť vsadená do šperkov vyžaruje pozitívnu energiu. Odporúča sa šperky z perlete nosiť stále a na akúkoľvek príležitosť. Šperky s perleťou by sa mali aj čistiť, a to asi raz za jeden až dva mesiace. Šperk s perleťou stačí dať pod tečúcu vodu, aby sa perleť očistila. Raz do roka je vhodné dať šperky vyčistiť odborníkovi zlatníkovi, ktorý sa postará nielen o perleť ale aj o zlato, v ktorom je perleť vsadená a prekontroluje aj okolité diamanty.                                                                                                                                                                                                                                                    

Perleť je veľmi obľúbená v šperkoch, pretože má svoj špecifický vzhľad a nádherné farebné prevedenie. Krásne vynikne v kombinácii bieleho zlata v náušniciach, náhrdelníkoch, príveskoch či prsteňoch. Ešte krajšia je v kombinácii s diamantmi, kde sa znásobí krása perlete cez lesk diamantov. 

Každá žena by mala mať vo svojej zbierke aspoň jeden šperk s perleťou, ktorý by bolo vhodné pravidelne nosiť pre šťastie, či už by to boli náušnice, prívesok, prsteň alebo náramok.

Šperky GOLDIE DIAMONDS od MORAGLIONE 1922

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.