Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Máj-smaragd

Drahý kameň pre mesiac máj - vzácny smaragd

Krása smaragdu je ukrytá vo výnimočnej zelenej farbe. Vďaka zelenej farbe vyžaruje z tohto drahého kameňa pokoj, pohoda, čistota, šťastie, znovuzrodenie a celkové upokojenie mysle. Tento nádherný a úchvatný skvost je úzko spätý s mesiacom máj. 

Tí, ktorí sa narodili v máji, majú to šťastie, že tento žiarivý klenot je ich charakteristickým drahokamom. Aj keď nie je isté, ako vznikla spojitosť medzi drahými kameňmi a mesiacmi, niekoľko teórií existuje. Niektorí sa domnievajú, že sa toto spojenie datuje do biblických čias, keď náprsník každého kňaza bol vyzdobený 12-timi rôznymi farebnými drahokamami. 

Postupom času sa 12 drahokamov spájalo so zverokruhom a s ním súvisiacimi mesiacmi. Týmto sa začala tradícia nosenia kameňa pre každý mesiac ako talizmanu šťastia. V roku 1912 navrhla Americká národná asociácia klenotníkov informačný zoznam rôznych drahých kameňov v spojení s mesiacmi, smaragd v ňom patrí práve máju. 

História nádherného smaragdu

Drahý kameň smaragd sa teší veľkej obľube a cení sa jeho mimoriadna zelená farba. Jednoducho povedané je to odroda berylu, pričom výnimočnosť jeho farby mu dodáva chróm. Tvrdosť smaragdov je 7,5 až 8 bodov na Mohsovej stupnici. Najstaršie smaragdy pochádzajú zo Zimbabwe a ich vek sa odhaduje na 2,6 miliardy rokov a medzi najmladšie smaragdy patria tie z Paristanu, ktorých vek sa odhaduje na asi len 9 miliónov rokov.                                                                                                               

Jeho názov je z gréckeho slova smaragdos, čiže zelený kameň. Smaragdy patria medzi - drahé kamene na planéte. Svojou výnimočnosťou a jedinečnosťou boli veľmi obľúbené a cenené aj v staroveku a bol o ne veľký záujem. V starovekých šperkoch sa používali smaragdy, ktoré boli vyťažené v baniach kráľovnej Kleopatry v Egypte a zároveň smaragd bol aj jej obľúbeným drahým kameňom a nedala naňho dopustiť. Údajne za svoju príťažlivosť vďačila aj množstvu smaragdov, ktoré s obľubou nosila a nechala si ním vyzdobiť aj svoj palác.                                                                 

Smaragd nájdeme aj v hrobkách egyptských faraónov  či v Pompejách a môžeme ho nájsť aj v množstve ozdôb, amuletov, ale aj v korunovačných klenotoch. Traduje sa, že smaragd má aj liečivé a pozitívne účinky na ľudské telo, pomáha pri liečení žlčníkových problémov, nespavosti či podporuje pamäť a intelekt. 

Náleziská smaragdu

Medzi niektoré z najstarších nálezísk patria takzvané Kleopatrine bane, kde podľa historických nálezov už 3 000 rokov pred naším letopočtom ťažili Egypťania a neskôr aj Gréci, Rimania, Arabi a aj Turci tento nádherný drahokam.                                                                                                                                

Najvýznamnejším svetovým náleziskom je na prvom mieste Kolumbia, kde smaragdy pochádzajú z hydrotermálnych žíl. Z oblasti Chivor a Muzo sú dodávané do sveta najžiadanejšie a najviac cenené smaragdy. Ďalším strategickým náleziskom je Brazília, kde sa našiel smaragd s hmotnosťou 6 300 karátov. V Európe sa najdôležitejšie náleziská nachádzajú v Rusku pri rieke Toková. Okrem nich sa však smaragdy ťažia aj v Nórsku či Rakúsku.

Šperky so smaragdom

Šperky so smaragdom sú jednoznačne veľmi obľúbené. Krásnymi šperkami, kde bol umiestnený nádherný zelený smaragd bola unesená aj samotná Kleopatra, ktorá ho s obľubou nosila. Smaragdy patriace kráľovnej Kleopatre pochádzali z bane Zabarah v Hornom Egypte. 

Medzi najslávnejšie šperky so smaragdom patrí náhrdelník španielskej inkvizície, Hookerova smaragdová brošňa alebo Andská kráľovská koruna. Okúzľujúcim smaragdom podľahla aj niekdajšia prvá dáma Spojených štátov, Jacqueline Kennedy.                                                                                                                                          

V dnešnej dobe si môžete vybrať z nádherných kúskov šperkov ako napríklad smaragdové náušnice, prívesky, prstene, náramky, náhrdelníky, brošne, ktoré mnohokrát sú obohatené aj o vzácne diamanty. Smaragdové šperky s diamantmi sa často dávajú k významným výročiam či zásnubám ako výnimočný a originálny darček s trvalou hodnotou.

ŠPERKY SO SMARAGDOM GOLDIE DIAMONDS

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.