TRENDY NÁHRDELNÍKY A RETIAZKY

Trendy náhrdelníky a retiazky

Náhrdelník alebo retiazka s príveskom vždy podčiarkne Váš celkový vzhľad, nech sa chystáte kamkoľvek. Jednoducho povedané, náhrdelníkom či retiazkou nič nepokazíte. Stačí si vybrať podľa obľúbenosti, štýlu a typu, čo rada nosíte a výsledok je zaručený. A určite sa netreba báť ani vrstvenia retiazok, lebo sú módne a trendy.

Ikonické náhrdelníky

Nikomu by v šperkovnici nemali chýbať náhrdelníky v tvare písmena „Y“. Môžu byť celozlaté  alebo jemne doplnené o drahokamy, diamanty, perly alebo kubickú zirkóniu. Na leto sú vhodné náhrdelníky s farebnými drahokamami, ktoré spestria našu garderóbu. A určite si treba zaobstarať aj náhrdelník  s dvojitou alebo trojitou retiazkou. 

Retiazky s príveskami

Pokiaľ sa považujete za športový typ, tak veľmi dobrou voľbou je retiazka s jemnejším príveskom. Ak ste výraznejší športový typ, tak samozrejme, že retiazka aj prívesok by mali byť prispôsobené osobe a vkusu, čiže retiazka aj prívesok môžu byť nápadnejšie. 

Výrazné náhrdelníky

Perfektnou voľbou sú krátke, výrazné a mohutnejšie náhrdelníky, ktorých dĺžka by mala siahať maximálne pod kľúčne kosti, aby vynikla ich krása a nepokazil sa dojem. K jednoduchému outfitu môžete zvoliť akúkoľvek farbu zlata v náhrdelníku, či dokonca nádhernú kombináciu rôznych farieb zlata. 

Diamant na retiazke

Diamant napojený priamo na zlatú retiazku - nadčasový kúsok, ktorý sa hodí tak minimalistkám, ako aj dámam, ktoré zbožňujú nenápadnú ale zároveň jedinečnú ozdobu dekoltu. V tomto prípade určite platí, že menej je viac, a kombinácia jemnej zlatej retiazky a farebného drahokamu alebo diamantu patrí k správnemu výberu. Môžete siahnuť buď po žltom, ružovom, bielom či kombinovanom zlate, ktoré doplníte diamantom alebo drahokamom (zafír, smaragd, rubín, tanzanit, opál, topás). 

Perlové náhrdelníky

Nemáte? Určite si zabezpečte. Perly sú nadčasové a vždy veľmi obľúbené. Ak neviete ako zladiť svoj outfit, perly Vás určite zachránia. Jednoradový či dvojradový náhrdelník, alebo jemnejšou variáciou je retiazka s perlovým príveskom. Hodia sa na akúkoľvek príležitosť. Na výber máte nekonečne veľa možností na doplnenie perlových šperkov o náušnice, prstene, náramky či brošne. A samozrejme aj samotné perly ako sladkovodné alebo morské, biele alebo tmavé, veľké alebo malé, guľaté alebo ploché. 

Vrstvenie retiazok

Vrstvenie retiazok je niečo úžasné. Môžete si dať na seba niekoľko kúskov, ktoré do seba nádherne zapadnú. Spájajú sa retiazky od základnej dĺžky cez retiazky s príveskami až po Chanel náhrdelníky. Ak sa Vám nechce vrstviť, môžete siahnuť po jednom šperku na krk s už navrstvenými náhrdelníkmi, ktorým daný vzhľad dosiahnete len jedným zapnutím.