Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

NÁRAMKOVÉ HODINKY

Ako si správne vybrať náramkové hodinky

Rozhodli ste sa kúpiť si náramkové hodinky? Neviete, aký štýl hodiniek by ste si mali kúpiť, alebo aké by Vám sedeli na ruke? Rozmýšľate, či sú vhodnejšie mechanické alebo quartzové hodinky? Aké funkcie by mali obsahovať? Aké sklíčko je ideálne na náramkových hodinkách? Toto sú najčastejšie kladené otázky, ktoré si položí kupujúci pri prvom nákupe náramkových hodiniek. Tých vecí, ktoré by ste si mali všímať pri nákupe náramkových hodiniek, je oveľa viac. 

Náramkové hodinky sú hlavne ukazovateľom času a zároveň sú módnym doplnkom pre muža a ženu. Pre ženu sú navyše aj šperkom a u muža vystihujú jeho charakter.

Hodinky zeppelin

 Existuje niekoľko štýlov dámskych aj pánskych náramkových hodiniek. Takými najrozšírenejšími dámskymi aj pánskymi hodinkami sú športové, spoločenské a univerzálne. Ak máte vo svojej zbierke všetky tri typy náramkových hodiniek, máte ich základ, ktorý viete využiť v každej príležitosti a svoj outfit doplniť vhodnými náramkovými hodinkami. 

Športové hodinky

Športové hodinky, či už dámske alebo pánske, sú tie, ktoré sú najviac žiadané a najčastejšie nosené. Existujú typicky športové hodinky, alebo je dizajn vedený v štýle športovo-elegantnom.  Športové hodinky sú vo väčšine prípadov napájané batériou a osadený majú strojček quartz. Tieto hodinky disponujú okrem času aj takými funkciami, akými sú stopky, dátumovka, kalendár alebo budík. Drahšie modely sú doplnené o kompas , výškomer, tlakomer, ktoré sú vhodné pre aktívny športový život, napr. horolezectvo, potápanie a iné športové aktivity. Väčšinou sa používa ako materiál oceľ a remienky bývajú silikónové. Sklíčko na športových hodinkách býva zväčša zafírové, ktoré je odolné proti nárazu a aj poškriabaniu. Pri športových hodinkách by sme sa mali zamerať aj na vodotesnosť, ktorá by pre športové hodinky nemala byť nižšia ako 10 ATM. Výrobcovia robia všetko pre to, aby daný typ hodiniek bol čo maximálne možný na využitie športových aktivít bez nejakého mechanického poškodenia hodiniek. 

Spoločenské hodinky

Spoločenské hodinky sa nosia do spoločnosti na  rôzne podujatia, ale hlavne vtedy, keď chcete svoj outfit oživiť vhodným doplnkom na ruke. Do týchto hodiniek sú väčšinou dosádzané strojčeky quartz, ale čím viac sa do popredia dostávajú automatické hodinky. Je veľmi dôležité, aby sme si hodinky vyberali aj podľa nášho vkusu, ale zároveň, aby sa hodili k Vášmu štýlu obliekania.  Typické spoločenské hodinky bývajú tenké a jednoduché, nanajvýš sa vyznačujú dátumovníkom, poprípade zobrazením lunárnych fáz.  

Univerzálne hodinky

Univerzálne hodinky sú najčastejšou voľbou zákazníka, nakoľko dané hodinky spĺňajú estetickosť spoločenských hodiniek, zároveň sa však nemusíme obávať vykonávať nejakú športovú činnosť, nakoľko sú dostatočne odolné. Zároveň by sme však nemali zabúdať na samotný dizajn a veľkosť hodiniek, lebo na útlom zápästí masívne hodinky nemusia vyzerať dobre a celý outfit sa tým môže pokaziť. Hodinky by na ruke mohli pôsobiť rušivo. 

Ak si vyberiete akékoľvek hodinky, či už to budú quartzové  alebo automatické, treba sa aj o nestarať. Pri quartzových treba dávať pozor na to, pokiaľ sa hodinky zastavili (došla im batéria), treba danú batériu bezpodmienečne čo najskôr vymeniť, nakoľko stará batéria môže začať tiecť a tak náramkové hodinky znehodnotiť. Pri automatických hodinkách je vhodné, pokiaľ  ich nemáte na ruke, umiestniť ich do zariadenia nazývaného naťahovač hodiniek. Je to malý prístroj, ktorý udržiava hodinky v pohybe. Je to veľmi prospešné aj pre samotný strojček, ktorý sa môže neustále premazávať a tým pádom nemusíme samotné hodinky opäť manuálne nastavovať.

Zároveň si môžete zabezpečiť puzdro na náramkové hodinky, ktoré sa skladá z niekoľkých vankúšikov na uloženie hodiniek. Budete ich tak mať stále po ruke a zároveň chránené. Pred vložením do puzdra je vhodné dané hodinky po nosení pretrieť mäkkou handričkou, aby sme ich očistili od bežných nečistôt. 

Náramkové hodinky sa opäť dostávajú do popredia a vracajú sa predovšetkým ako módny doplnok či šperk. Dnes už máme na výber neskutočné množstvo druhov hodiniek. Zo širokého výberu si môžeme vybrať nielen na základe farby, ktorú máme radi, ale aj také, ktoré odrážajú našu osobnosť. Náramkové hodinky sú taktiež veľmi vhodným darčekom, či už pre ženu, muža alebo dieťa. Obdarovaná osoba si vždy pri pohľade na hodinky spomenie na niekoho, od koho ich dostala.

Naša ponuka náramkových hodiniek 

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.