Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

AKÝ ŠPERK DAROVAŤ

Šperkom môžeme obdarovať akúkoľvek osobu pri akejkoľvek príležitosti. Či sú to narodeniny, meniny, výročie svadby, narodenie dieťaťa, stužková, promócie, Vianoce... z lásky, pre potešenie, len tak...

Manželka

Svoju manželku môžete obdarovať pri akejkoľvek príležitosti, či už to bude na meniny, narodeniny, alebo jej šperk darujete z lásky. Na meniny a narodeniny neváhajte siahnuť po krásnych a vzácnych šperkoch, ako sú zlaté náušnice, retiazky s príveskom, náhrdelníky či náramky. Zistite si, aké šperky má najradšej, aby šperk neostal ležať nepovšimnutý v šperkovnici. Na výročie svadby sa môžete zamerať na zlaté prstene.                                                                                                                                        

Zlaté prstene sa vyrábajú v nekonečných variáciách od jednoduchých až po náročne vypracované. Buď sú celozlaté, gravírované alebo obohatené o drahokamy, akými sú napr. diamant, rubín, zafír, smaragd, tanzanit, citrín, opál, topás. Zlatý prsteň je veľmi vhodný darček na výročie svadby, nakoľko si novým prsteňom môžete pripomenúť tú nádhernú chvíľku vo Vašom živote a milovanej osobe opäť darovať prsteň.                        

Veľmi silný a emotívny zážitok, či už u muža alebo ženy, je narodenie dieťatka, spoločného potomka. Podľa starej legendy, Masajovia verili, že drahokam tanzanit je symbolom narodenia, preto sa zlatý šperk, v ktorom je osadený tanzanit, stal veľmi obľúbeným darom pri narodení dieťatka. 

Dieťa

Prvá vhodná doba na darovanie šperku pre dieťa je pri jeho narodení, resp. pri krste. V tomto okamihu dostáva dieťa niekoľko zlatých šperkov. Sú to darčeky, ako zlatá retiazka, zlatý prívesok, zlatý náramok alebo zlaté náušnice pre dievčatko od rodičov, starých rodičov či krstných rodičov. Darujú sa šperky buď na aktívne nosenie od útleho veku, akými sú napr. zlaté detské náušnice so zapínaním na brizúru, alebo sa darovaný šperk odloží a vyberie sa neskôr, keď už dieťa trochu porastie. Veľmi obľúbené je kupovať zlaté náušnice alebo zlaté prívesky s retiazkou na prvé sväté prijímanie, pri dovŕšení pätnásteho alebo osemnásteho roku života. Sú to vzácne dary, ktoré na hodnote vôbec nestrácajú, práve naopak.                                                                                                                                 

Ak sa rozhodnete kúpiť generačný šperk, tak sa väčšinou kupuje zlatý šperk s diamantom alebo iným drahokamom. Takýto dar sa prenáša z generácie na generáciu. 

Manžel

Vhodným darčekom pre manžela je zlatá retiazka s príveskom, či zlatý náramok alebo manžetové gombíky podľa jeho štýlu a vkusu. Chybu určite nespravíte, ak ho obdarujete náramkovými hodinkami. Muž nikdy nemá dostatok náramkových hodiniek. Najradšej by mal vo svojej zbierke cez športové, elegantné, klasické až po potápačské či letecké hodinky. Zároveň, ak sa jeho zbierka Vašou zásluhou bude rozširovať, neváhajte a obdarujte ho puzdrom na hodinky, kde si svoje poklady môže uschovať. Iste si ocení aj taký darček, akým je naťahovač na automatické hodinky.

Blízka osoba (otec, mama, starý otec, stará mama)

Rodičia a starí rodičia sú nenároční. Im postačí nejaká maličkosť, ale hlavne Vaša spoločnosť. Ak ich chceme niečím potešiť, je lepšie dať hlavy dokopy a spoločnými silami vybrať nejaký pekný zlatý prívesok so zlatou retiazkou, ešte lepšie otvárateľný, do ktorého sa môže vložiť fotka, poprípade fotky vnúčat. Vyčarí im úsmev na tvári aj zlatá retiazka s platničkou, na ktorú sa môžu dať vygravírovať mená vnúčat. Takýto darček ich určite veľmi poteší, a s radosťou budú šperk nosiť. Vhodným darčekom pre nich môže byť  šperkovnica, či už na zlaté šperky alebo náramkové hodinky.

Rodinní príbuzní (teta, ujo, sestra, brat)

Kreativite sa medze nekladú, a preto rodinným príbuzným môžete darovať akýkoľvek šperk, o ktorom viete, že by lahodil ich vkusu a potešil by ich. Zlatý šperk je hodnotný darček, či už to budú zlaté náušnice s kubickou zirkóniou, diamantom alebo drahým kameňom (tanzanit, rubín, opál, topás, smaragd, zafír, citrín), ktoré môžete podarovať svojej sestre. Brat určite nepohrdne modernými náramkovými hodinkami.  Nádherná zlatá brošňa by sa krásne vynímala na svetríku alebo saku Vašej tety, a ujovi by ste sa určite zavďačili zlatým náramkom alebo zlatou retiazkou. Originálnym darčekom pre sestru, prípadne tetu môže byť aj pekná a praktická šperkovnica. Ujo a brat sa môžu potešiť aj púzdrom na hodinky.

Kamarát/kamarátka

Kamarátom sa zavďačíme akýmkoľvek darčekom, či už siahneme po jednoduchých a maličkých príveskoch alebo výnimočnejších zlatých šperkoch. Zlaté šperky môžeme kupovať pri každej príležitosti. Svojim najlepším kamarátkam môžeme podarovať zlaté prívesky inšpirované láskou a priateľstvom (srdce, zámok, kľúč, štvorlístok). Úsmev im vyčarí na tvári aj krásna kožená šperkovnica.

Tak neváhajte, a obdarujte svojich najbližších a najmilších očarujúcim zlatým šperkom a spravte im radosť tým, že na nich myslíte. 

„Nájsť vlastnú radosť v radosti druhého, to je tajomstvo šťastia.“ (George Bernanos) 

NAŠA PONUKA ŠPERKOV

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.