TYPY ZAPÍNANÍ PRI ZLATÝCH NÁUŠNICIACH

Zlaté náušnice sú neoddeliteľnou súčasťou šperkovnice každej ženy. Už ako malé dievčatká ste určite rady obdivovali šperky svojich mám a starých mám. Neustále dookola skúšali ich zlaté náušnice, náramky, náhrdelníky či prstene a ladili ich so šatami a topánkami. A keď ste ako malé slečny dostali svoju prvú vytúženú šperkovnicu, s hrdosťou ste si do nej poschovávali svoje prvé detské šperky a nevedeli sa dočkať ďalšieho nového kúsku.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o zlatých náušniciach, aké sú možnosti zapínaní náušníc, radi Vám ich čo najlepšie a najvernejšie priblížime, aby ste mali pri kúpe ľahšie rozhodovanie.

Zlaté náušnice:

- Zlatý šperk, ktorý bezpochyby pridá na ženskosti a je neodmysliteľnou súčasťou každého outfitu.
- Zlatý šperk, ktorým sa ľudia zdobili už 3000 rokov pred naším letopočtom.
- Zlatý šperk, ktorý slúžil v minulosti ako dôkaz bohatstva a postavenia v spoločnosti.
- Zlatý šperk, vďaka ktorému máme možnosť sebavyjadrenia.
- Zlatý šperk, ktorý podčiarkne ženskú krásu do dokonalosti.

Zlaté náušnice sa vyrábajú s rôznym typom zapínania, nakoľko každá žena preferuje iný typ zapínania, a to od klasického zapínania na patent, cez šrobovacie s balónikom, napichovacie s luxusnou puzetou až po kĺbové zapínanie (cvakačky),  francúzske zapínanie (ruský patent),  africký háčik, klasické kruhové náušnice, zapínanie na klenotnícku klipsu, prevliekacie zapínanie alebo zapínanie na brizúru, ktoré sa používa pri detských zlatých náušniciach. Samozrejme, že aj v dizajne sú nekonečné možnosti na výber, či už radi nosíte zlaté krúžky,  výrazné a dlhé náušnice alebo máte rada minimalistický štýl a Vašimi najobľúbenejšími náušnicami sú nenápadné jemné šperky. Zlaté náušnice podľa ich prevedenia môžu byť kombinované z viacerých farieb zlata, matné i lesklé alebo obohatené farebnými drahokamami a diamantmi.

Zlaté náušnice s klasickým zapínaním

Toto zapínanie je veľmi obľúbené pre každú vekovú kategóriu a každý štýl ženy. Pri tomto type zapínania sa na zatočenú časť náušnice, ktorá sa vloží do ucha, sa zozadu zatlačí patent vybavený pružinkou. Ozdobná časť zlatej náušnice býva v rôznom prevedení, a to od úplne jednoduchých náušníc v rôznych kombináciách zlata (biele, ružové, žlté zlato), až po výraznejšie náušnice doplnené kamienkami v pôvabných farbách.

Zlaté náušnice so zapínaním na šróbik s balónikom

 Je to zapínanie, ktoré obľubujú hlavne športové typy žien, nakoľko je praktické a bezpečné dobrým držaním v uchu. Rovná časť zapínania v uchu je vybavená závitom, na ktorý sa zozadu naskrutkuje uzáver v tvare balónika. S týmto zapínaním sa vyrábajú najmä jemnejšie a menšie zlaté náušnice s jedným diamantom alebo viacerými menšími diamantmi.  Tiež je vhodné pre visiace zlaté náušnice, pri ktorých týmto zapínaním dokážeme ozdobnú časť náušnice pritiahnuť k uchu podľa potreby. Ozdobná časť náušnice je priamo na ušku alebo je vyrobená ako visiaca časť. Takéto visiace zlaté náušnice sa jemno hompáľajú pod uškom, krásne sa lesknú pri každom jednom pohybe.

Zlaté náušnice so zapínaním na puzetu

Pri tomto zapínaní na rovnú časť v uchu, ktorá je vybavená zárezmi, sa zozadu navlieka uzáver v tvare puzety. Puzeta na rovnej časti (drieku, kolíku) zapadne priamo do zárezu, čím dosiahneme, aby sa náušnice nevyvliekli z ucha a nestratili. Toto zapínanie je vhodné tiež pre jemnejšie a menšie zlaté náušnice napichovačky. Môžu to byť náušnice s jedným kamienkom alebo viacerými drobnými kamienkami. Populárne sú s týmto zapínaním malé zlaté náušnice napichovačky s rôznymi motívmi, ako sú malé kvetinky, srdiečka, guličky, hviezdičky, zvieratká a pod. Puzeta ako uzáver sa používa aj pre visiace zlaté náušnice.

Zlaté náušnice s kĺbovým zapínaním (cvakačky)

Je to zapínanie, ktoré sa najviac využíva pri malých zlatých krúžkoch. Náušnice sa otvárajú v kĺbe, ktorý ich delí na dve rovnaké časti. Zapínaciu časť tvorí kolík so žliabkom, ktorý sa zacvakne do zadnej časti náušnice. Po tomto úkone sú náušnice bezpečne zatvorené. Takéto zapínanie je vhodné pre širšie zlaté kruhové náušnice menších rozmerov. Kĺbové zapínanie dáva možnosť nosiť tzv. obojstranné náušnice, ktoré sú vyrobené tak, že sa môžu nosiť z obidvoch strán. Jedna strana môže byť z bieleho zlata buď hladká, gravírovaná alebo krásne dozdobená kamienkami, diamantmi. Druhá strana môže byť v žltej, prípadne ružovej farbe zlata, tiež buď hladká, gravírovaná alebo spestrená diamantmi a drahokamami rôznych farieb. Týmto zapínaním môžete získať dva modely v jednej náušnici. 

Zlaté náušnice s francúzskym zapínaním (ruský patent)

Pri tomto type zapínania sa rovná časť (kolík) vloží do uška, na ktorú sa zadná pohyblivá časť náušnice zacvakne. Po tomto úkone je náušnica bezpečne zapnutá.  Zlaté náušnice pri tomto type zapínania bývajú väčšinou výrazné. Ozdobná časť náušnice zdobí priamo uško alebo jeho širšiu časť. Veľmi pekné sú náušnice s týmto zapínaním v dvoj- alebo trojfarebnej kombinácii zlata. Francúzske zapínanie sa hodí aj pre zlaté náušnice, ktoré sú zdobené buď s jedným diamantom alebo aj viacerými diamantmi na prednej časti náušnice. 

Zlaté náušnice so zapínaním na africký háčik (afroháčik)

Toto zapínanie nie je veľmi rozšírené pre zlaté náušnice, používa sa skôr pre strieborné náušnice alebo bižutériu. Ak sa s ním stretneme, tak sú to výhradne visiace náušnice. Funguje tak, že sa predĺžený háčik zadnej časti náušnice vloží do ucha, pričom váha náušnice zabraňuje jej vyvlieknutiu z neho.

Klasické kruhové náušnice

Klasické kruhové náušnice majú dva typy zapínania. Pri prvom type zapínania sa drôtik na zapínacej časti náušnice zasunie do protiľahlej trubky. Týmto úkonom sú náušnice bezpečne zatvorené. Pri druhom type zapínania sa zapínacia pohyblivá časť náušnice zacvakne do vidlice, ktorá sa nachádza na protiľahlej časti náušnice. Po tomto úkone sú náušnice zabezpečené proti vyvlieknutiu z ucha.

Zlaté náušnice so zapínaním na klenotnícku klipsňu

Zlaté náušnice so zapínaním na klenotnícku klipsňu patria medzi ťažšie náušnice. Kolík na náušnici sa vloží do ucha, ktorý sa zozadu zaistí pohyblivou klapkou. Klapka so strunou zaisťuje bezpečné a pevné držanie náušnice.

Prevliekacie zapínanie

Toto zapínanie nie je veľmi rozšírené pre zlaté náušnice. Používa sa výhradne pri retiazkových náušniciach, kde sa tenká náušnica prevlečie cez ucho a nechá visieť v polovici náušnice.

Zlaté náušnice so zapínaním na brizúru

Toto zapínanie bolo vymyslené pre detské náušnice. Je to zapínanie, ktoré je vhodné aj pre malé bábätká. Na prednej časti náušnice je malé očko, do ktorého sa zapichne malý háčik brizúra. Týmto úkonom sú náušnice zapnuté. 

Správne zvolené šperky sú alfou a omegou každého outfitu. Zvlášť na jar a v lete by sme šperky nemali vôbec obchádzať.  Čo sa týka zlatých náušníc, vôbec sa nemusíte báť extravagantnosti. Práve naopak, povoľte uzdu kreativite, buďte originálna. Zaujmite svoje okolie nádhernými zlatými náušnicami, pre ktoré bije Vaše srdce.

GOLDIE kolekcia zlatých náušníc