Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

OSLNIVÝ OLIVÍN/PERIDOT

Olivín/Peridot má krásnu prenikavú zelenú farbu s výrazným nádychom žltozelenej. Najkrajšie kryštály olivínu/peridotu pochádzajú z ostrova Zebirget v Červenom mori. Väčšina olivínov/peridotov, ktoré sa využívajú v klenotníctve pochádzajú z Nórska, Myanmaru v Barme a z Arizony v USA. Na Slovensku sa olivíny/peridoty dajú nájsť v okolí Žiaru nad Hronom, Sedlíc a Fiľakova. 

Najznámejší olivín/peridot na svete

Najznámejší a zároveň aj najväčší vybrúsený olivín/peridot má viac ako 310 karátov a pochádza z vulkanického ostrova Zebirget v Červenom mori. 

História 

Olivín/peridot v období baroka bol najobľúbenejším drahokamom vôbec. Často sa v stredoveku využíval pri náboženských obradoch a k výzdobe kostolov. Katolícki biskupi dodnes nosia v zlatých prsteňoch drahokamy olivín/peridot a ametyst, ktoré považujú za symbol čistoty. Olivín/Peridot patril k obľúbeným drahokamom kráľovských rodín a duchovenstva. Používal sa na zdobenie všetkého vzácneho, cez šperky, kráľovské koruny až po rytierske meče. V staroveku sa zároveň verilo, že olivín/peridot dokáže udržať človeka z dosahu zlých duchov. Považuje sa za drahokam chrániaci ľudskú auru. O olivíne/peridote sa hovorí, že jeho jas žiari aj v tej najväčšej a najhlbšej noci, ktorú dokáže rozjasniť. 

Liečivé vlastnosti

Olivín/Peridot je nielen krásny a výnimočný drahokam, ale má aj veľa liečivých účinkov. Olivín/Peridot podporuje trávenie, funkciu pečene a sleziny, pomáha pri zápale čriev a infekčných ochoreniach. Olivín/Peridot blahodarne pôsobí nielen na fyzické ale aj duševné zdravie. 

Najslávnejšie olivíny

Zelená bohyňa

Chicagské prírodopisné múzeum sa môže pýšiť 154 karátovým olivínom/peridotom, ktorý zakúpilo v roku 1893. V roku 2008 klenotník Lester Lampert vsadil tento jedinečný drahokam do prívesku, ktorý bol vsadený do 18 karátového zlata. Tento nádherný prívesok s olivínom/peridotom je výnimočný tým, že cez priehľadný olivín/peridot je vidieť bohyňu, ktorá je vyrytá na prívesku. 

Pallasit Esquel

Londýnske prírodovedné múzeum sa môže pochváliť exkluzívnym kúskom, a to v podobe hrubozrnného meteoritu, ktorý obsahuje olivín/peridot. Tento výnimočný meteorit objavil farmár v roku 1951 v Argentíne. Esquel patrí k najkrajším nájdeným meteoritom na svete a to hlavne vďaka olivínu/peridotu. 

Olívínové/peridotové šperky

Šperky s drahokamom olivínom/peridotom sú nádherné a žiarivé. Vhodné sú kombinácie s bielym ako aj žltým zlatom. Zlaté náramky, náhrdelníky, prstene, prívesky, náušnice či brošne s olivínom/peridotom dokážu zaujať. Odraz slnečných lúčov v zlatých šperkoch, ktoré majú v sebe drahokam olivín/peridot je neskutočne krásny a výnimočný. Nenadarmo sa o olivíne/peridote hovorí, že je drahokamom slnka. 

NAŠE ŠPERKY S OLIVÍNOM/PERIDOTOM

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.