Šperky z filmového sveta

V mnohých prípadoch, najmä keď sú hlavnými postavami ženy, tak sa na filmových plátnach objavujú drahé šperky a vzácne drahokamy. Samozrejme, existujú chvíle, keď je na tom postavený celý príbeh filmu, ale stáva sa tiež, že je iba ako doplnkový prvok, ktorý v nás potom zanechá hlbokú stopu.

Moulin Rouge

Pamätáte si slávnu nočnú scénu z Moulin Rouge? Dvorná dáma Satine mala na krku diamantový náhrdelník, ktorý vytvoril klenotník Stefano Canturi. Tento výnimočný šperk mal 1308 diamantov a vážil 134karátov. Bol to najdrahší šperk, ktorý bol vytvorený na natáčanie filmu.

Pán prsteňov

Legendárny prsteň, na ktorom je postavený celý príbeh filmu. Tento zlatý prsteň je výnimočný tým, že jeho vnútro je vyryté v elfskom jazyku v preklade Prsteň moci. Okrem prsteňa sa vo filme vyskytujú aj iné šperky ako napríklad očarujúci prívesok Evenstar, ktorý bol symbolom nesmrteľnosti jeho majiteľky.

Titanic

Srdce oceánu, nádherný diamant, ktorý sa na ponorí do oceánu. Tento slávny šperk, aj keď ho vo väčšine scén nevidíme, sprevádza celý film. V náhrdelníku sa nachádza 170 karátový modrý zafír vybrúsený do tvaru srdca a obklopený  krásnymi diamantmi. Tento luxusný romantický šperk je dôležitou súčasťou príbehu o láske.

Pretty Women

Pretty Women je kultový film, ktorý pozná skoro každý. Hlavnou postavou je Julie Roberts a nazabudnuteľná je povestná scéna, kde vystupuje v elegantných červených šatách s nádherným diamantovým náhrdelníkom .Náhrdelník je zdobený červenými rubínmi v diamantových srdciach.

Sex v meste

V tomto seriáli je veľa krásnych zásnubných prsteňov, jeden krajší než druhý. Hlavná postava Carrie dostala zásnubný prsteň s čiernym diamantom vážiacim 5 karátov. No ani jeden zo zásnubných prsteňov neprekoná Samanthin kvetinkový diamantový prsteň.

Súmrak 

Vo filmovej klasike Páni majú radšej blondínky spieva slávna blondínka Marylin Monroe o tom, že diamanty sú najlepším priateľom ženy. Táto scéna sa stala legendárnou aj vďaka 24 karátovému žltému diamantu, ktorým Marylin Monroe mala zdobený svoj neprehliadnuteľný dekolt. Tento diamantový náhrdelník má svoju históriu. Vlastnil ho indický maharadža z Barody, zdobil dekolt Márie Terézie, po nej jej dcéry Márie Antoniette. Tento náhrdelník vo svojej histórii bol aj ukradnutý, bol vrátený do Barodya napokon ho kúpil Meyer Rosenbaum, ktorý ho zapožičal Marylin Monroe pre túto rolu.

Zažiarte aj vy vďaka krásnym šperkom od GOLDIE KLENOTY