ZVODNÝ TURMALÍN

Turmalín svojou farebnou škálou patrí medzi najfarebnejšie a zároveň aj najzaujímavejšie drahokamy. Široká farebná paleta turmalínu siaha cez bezfarebnosť drahokamu až po ružovú, červenú, modrú, žltú, zelenú, čiernu, hnedú či fialovú farbu. Tento nádherný drahokam nesúci meno turmalín sa ťaží najmä v Brazílii, USA, Madagaskare, Afrike, Srí Lanke a aj v Taliansku a Rusku. 
Farebná rozmanitosť drahokamu bola v minulosti odôvodnená egyptskou legendou, že turmalín pochádza zo stredu Zeme, pri svojej púti na povrch prešiel dúhou a prevzal všetky jej farby. Dodnes sa zvykne nazývať aj ako „drahokam dúhy“.

 Ochranný turmalín

Turmalín patrí medzi ochranné drahokamy, ktorý nás zbavuje negatívnej energie a vnáša do nášho života radosť a šťastie. Liečivé účinky turmalínu sa prejavujú najmä pri zápaloch nervov, infekciách ale aj pri nevoľnostiach. Turmalín je veľmi vhodný pre znamenia Baran, Váhy, Škorpióna Kozorožec. 

 Farebnosť turmalínu

Každá farba drahokamu má zároveň aj svoje prvotné liečivé a ochranné schopnosti. Čierny turmalín chráni pred žiarením mobilných telefónov, modrý turmalín rozvíja zmysel pre zodpovednosť, hnedý turmalín podporuje regeneráciu celého tela, ružový turmalín funguje ako afrodiziakum, fialový turmalín pomáha pri liečbe srdca, červený turmalín zvyšuje tvorivé schopnosti a žltý turmalín uzdravuje žalúdok či pečeň.

Šperky s turmalínom

Zlaté šperky, do ktorých je vsadený drahokam turmalín sú oslňujúce a priťahujúce pozornosť. Urobíte nimi radosť nielen sebe ale aj obdarovanej osobe. Nádherné sú kolekcie šperkov prsteňov, príveskov, náušníc,náhrdelníkov z ružového zlata s ružovými turmalínmi. Táto výrazná kombinácia vytvorí dokonalý celok šperku. Dizajnovo zaujímavé a krásne sú aj šperky v kombinácii bieleho zlata, diamantov a farebných turmalínov (modrý, zelený, ružový, žltý, zelený turmalín). Farebnú kombináciu turmalínu v šperkoch si môžete zvoliť aj podľa obľúbenosti jednotlivých farieb a získať jedinečný, očarujúci a dokonalý šperk, ktorý bude pre Vás ako uliaty. 

Šperky s turmalínom od GOLDIE DIAMONDS