Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Granát

Keď sa povie granát, ako prvé nám napadne fenomén českého granátu, temne červeného drahokamu, ktorý sa preslávil po celom svete.  Medzi granátmi môžu byť veľké rozdiely vo vlastnostiach a farbe. V šperkárstve sa čím ďalej viac presadzujú doteraz menej známe granáty, ako je rhodolit alebo tsavorit.  

História granátu

Názov granátu pochádza z latinského pomenovania granátového jablka, teda granatum malum. Archeologické nálezy z doby Skýtov (6.-4. stor. pr. n. l.) dokazujú, že granát bol ľudstvu známy odpradávna. Pôvab granátu oceňovali už v starovekom Egypte a Grécku. Zrnká granátu sú dostatočne malé a hladké. Nemuseli sa teda ďalej opracovávať a rovno sa mohli sadiť do pohárov, šperkov, odevov,  galantérie a iného úžitkového umenia. Na prelome 17-18 storočia sa v Čechách granáty prevažne zbierali ako surovina a vyvážali sa do zahraničia. Zmenilo sa to dektrétmi Márie Terézie a Jozefa II, vydané v 2. polovici 18 storočia. Nastal boom a zvýšenie popularity českého granátu. Mária Terézia mala v obľube krásne šperky a z nich obzvlášť šperky s granátmi. Napoleon Bonaparte si z Childerikovho pokladu vybral granátovú včelu ako vzor pre svoj symbol. V minulosti sa verilo, že oči draka sú práve z granátov.

Najznámejšie granáty

Za najznámejší granátový šperk sa považuje granátová, kvetinová brošňa z 19. storočia, ktorá patrila Jacqueline Kennedy Onassis a bola vydražená za 145.000 dolárov. 

Národné múzeum v Los Angeles sa môže pýšiť nádherným granátovým motýľom, na ktorého boli použité biele diamanty a dve odrody granátu v zelenej a oranžovej farbe.

Granát sa zvyčajne daruje na druhé výročie svadby. Vzhľadom k svojej farbe sa spája s láskou a vášňou. Posilňuje u nositeľa sebadôveru a úspech, dokáže u človeka povzbudiť činnosť srdca a napomáha zlepšiť krvný obeh, znižuje bolestivosť kĺbov. Prináša túžbu ale aj pokoj. Pomáha v životných krízach, najmä keď človek nevie nájsť svoj smer. 

Očarujúce granátové šperky nájdete na :

GOLDIE a GOLDIEDIAMONDS

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.