Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

POPULÁRNE RUŽOVÉ ZLATO

Ak milujete ružové zlato, určite Vám vo Vašej zbierke zlatých šperkov nechýba aspoň zopár kúskov z tohto módneho a veľmi populárneho ružového zlata. 

 Prečo je ružové?

Ružové zlato je na výslní už dosť dlho a podmanilo si nejedno srdce. Je však už odpradávna známe, že zlato je žlté a tak sa natíska otázka: „Odkiaľ sa ten nádherný ružovkastý nádych zlata vzal?“ Odpoveď je jednoduchá. Čisté 24 karátové zlato sa v šperkárstve nepoužíva, lebo jeho vlastnosti nie sú vhodné na výrobu zlatých šperkov a následne ich užívanie, nakoľko takéto zlato je príliš mäkké a šperky by sa z takéhoto zlata ľahko znehodnotili. Preto sa na výrobu šperkov používajú zliatiny napr. 18-karátové zlato alebo 14-karátové zlato. Kovy, ktoré sa dozlata pridávajú, im dodávajú pevnosť ale aj farbu. Tak aj vzniká populárne ružové zlato. Ružové zlato je vlastne kombinácia zlata a medi. Vďaka medi dostáva zlato tú neodolateľnú a nádhernú farbu. 

Pôvod ružového zlata

Ak by ste chceli vedieť, kto ružové zlato vymyslel, tak takáto informácia sa nezachovala. Je však známe, kto ružové zlato preslávil. Bol to renomovaný petrohradský klenotník Carl Fabergé. Ten v rokoch 1885 –1917 vytvoril sériu šperkových skvostov v tvare veľkonočných vajíčok, pri ktorých použil ružové zlato. Z tohto dôvodu historici niekedy označujú ružové zlato ako „ruské zlato“. 

Zlatníci si ružové zlato rýchlo osvojili a ako najobľúbenejšou kombináciou pri výrobe zlatých šperkov sa stala kombinácia ružového zlata a zafíru. Začali sa vyrábať nádherné kúsky zlatých náušníc, brošní, náhrdelníkov či náramkov v tomto úchvatnom a nadčasovom prevedení. V neskoršom období došlo k spojeniu ružového, bieleho a žltého zlata v jedinom šperku. Vznikali tak nádherné šperky, ktoré boli jasnejšie a farebnejšie. Tento trend sa zachoval dodnes.

Ružová romantika

V súčasnej dobe je ružové zlato veľmi obľúbené, a to nielen kvôli úžasnému ladeniu s ľudskou pokožkou, ale aj samotným vzhľadom romantiky a módnym trendom vo svete módy.
Šperky z ružového zlata sú nádherne kombinovateľné s drahokamami rôznej farby, ako rubín, zafír, smaragd alebo perleť.  Samotná krása drahokamu a ružového zlata sa spojív jeden unikátny kúsok zlatého šperku, ktorý môže byť ešte doplnený o nesmrteľné diamanty. 
Ružové zlato je v móde natoľko obľúbené, že po ňom siahajú aj páni a radi sa zdobia takýmito úžasnými kúskami, či už v podobe náramkov či retiazok, ale aj náramkových hodiniek. 

NAŠA PONUKA ŠPERKOV Z RUŽOVÉHO ZLATA

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.