Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Ako ochrániť svoje šperky počas leta

Je tu leto!  Čo znamená, že je čas ísť von a užiť si slnečné lúče a horúce počasie. Leto je ideálny čas na cestovanie s rodinou, priateľmi alebo dokonca aj so sebou samým! Ale je tu jedna vec, ktorá leto veľmi neobľubuje– vaše šperky.

Bohužiaľ, všetko cestovanie a dobrodružstvá leta môžu spôsobiť poškodenie na šperkoch, vystaviť ich drsným živlom a neprijateľným podmienkam. Napríklad opaľovací krém, piesok či voda v bazéne sa odrazia na čistote a kvalite vašich šperkov. Aj cestovanie so šperkami môže priniesť riziká. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť na ochranu svojich šperkov. 

AKO OCHRÁNIŤ SVOJ ŠPERK POČAS OPAĽOVANIA

Či už milujete pláže a more alebo sa radšej opaľujete pri jazerách, krásne počasie a zábava leta môžu vystaviť šperky drsným podmienkam alebo strate, čo môže veľmi pokaziť zábavu. Okrem každodenných činností, ktoré môžu šperky poškodiť, leto konkrétne predstavuje väčšie riziká z ohľadu straty a poškodenia šperku.

PLÁŽE, BAZÉNY A JAZERÁ 

Jedno z najobľúbenejších miest  na oddych počas leta je-  pri vode. Pláže, bazény a jazerá sú však aj známe ako miesta, kde sa šperky najčastejšie strácajú, poškodzujú alebo špinia. Ak vám šperky skĺznu v bazéne, možno ich dokážete naspäť vyloviť  ak ich to nevtiahne do odtoku. Ak sa však šperk stratíte v oceáne alebo jazere, je veľmi nepravdepodobné, že by ste ho ešte niekedy našli v hlbinách mora či jazera. Studená vody sú ešte nebezpečnejšia, pretože môže spôsobiť scvrknutie vašich prstov, čo spôsobí, že prstene veľmi ľahko skĺznu.

V GOLDIE dôrazne odporúčame chrániť si šperky tak, že si ich toto leto pred vstupom do vody zložíte. Zabezpečte, aby šperky boli uložené na bezpečnom a suchom mieste, práve to môže znamenať rozdiel medzi tým, či ich budete nosiť znova alebo ich navždy stratíte. Ideálne miesto na odloženie šperkov, je špeciálne vyrobená cestovná šperkovnica.

CHLÓR

Najväčším nepriateľom šperkov je chlór. Mnoho bazénov obsahuje práve túto chemickú prísadu, aby bola voda bezpečná pre dovolenkárov, ale nanešťastie  na  šperkoch môže  spôsobovať poškodenie a zmenu farby drahých kovov. Postihnuté môžu byť aj drahé prírodné drahokamy aj diamanty. Chlór môže odstrániť povrchovú úpravu šperku, čo má za následok matný a tmavý vzhľad. Chlórovú vodu neobľubujú ani perly, šperky v ktorých je drahý kameň uchytený šperkárskym lepidlom, či šperky s doublet či triplet drahým kameňom.

PIESOK A SLANÁ VODA

Ani pláže nie sú pre vaše šperky lepšie, pretože slaná voda a piesok sú známe tým, že poškodzujú a odfarbujú kovy. Najmä ružové zlato je v slanej vode veľmi náchylné na zmenu farby, keďže ide o zliatinu obsahujúcu zlato a meď. Piesok z pláží a jazier môže poškodiť všetky šperky. Piesok je často veľmi ostrý a tvrdý a tak môžu malé čiastočky poškriabať vzácne kovy. Navyše môže uvoľniť drahé kamene tým, že sa usadí v krapničkách šperkov. Ak by sa to náhodou stalo, v GOLDIE samozrejme vieme prekontrolovať uchytenia a kameň upevniť späť.

NÁNOSY

Ak sa toto leto vydáte von na túru či opekačku, chránite sa pred komármi pomocou spreja proti hmyzu. Buďte ale opatrní – sprej proti hmyzu a šperky nie sú dobré kombi. Nánosy zo spreja proti hmyzu môžu rýchlo premeniť vaše trblietavé šperky na matné a bez lesku. Ak sa to však stalo, nič sa nedeje! Odporúčame profesionálne čistenie  a trblietavý lesk sa obnoví! 

Okrem spreja proti hmyzu môže  byť nános špiny spôsobený aj opaľovacím krémom. Aj keď je dôležité chrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením, použitie alebo nosenie opaľovacieho krému počas nosenia vašich  šperkov neodporúčame.

Ak počas leta zistíte že Vaše šperky potrebujú časté čistenie, urobte si láskavosť a jednoducho si ich vyzlečte, keď viete, že budete používať sprej proti hmyzu alebo opaľovací krém.

NA CESTÁCH

Cestovanie je pre mnohých tou najkrajšou časťou leta, no pre vaše šperky to môže byť tá najhoršia. Pri rozhodovaní, čo si zbaliť, zvážte všetky možnosti. Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti pred tým, ako vyrazíte na cestu.

CESTUJTE MÚDRO

Najprv zvážte, či si na cesty vôbec chcete vziať vzácne šperky alebo nie. Cestovanie prináša riziko zlého uloženia alebo straty šperkov počas cesty. Pri výbere oblečenia na výlet sa snažte vybrať šperky, ktoré sa hodia k väčšine alebo všetkým vašim outfitom. Minimalizácia množstva šperkov, ktoré si so sebou prinesiete, znižuje riziko, že sa niektorý pokazí.

Ak sa rozhodnete zabaliť si všetky svoje šperky, odolajte pokušeniu umiestniť ich všetky do jedného sáčku. Namiesto toho predíďte poškodeniu, tak, že ich uložíte do špeciálnej cestovnej šperkovnice, kde sa o seba nebudú šúchať a predídete tak poškodeniu. Niektoré kamene a materiály sú oveľa odolnejšie ako iné a ich zlé zbalenie môže spôsobiť, že tvrdšie kamene ako diamanty poškriabu mäkšie materiály ako zlato, perly alebo opály. 

ULOŽENIE DRAHÝCH ŠPERKOV

Nikdy nedávajte svoje šperky do cestovných tašiek, ktoré idú do podpalubia! Ak majú šperky pre vás peňažnú alebo sentimentálnu hodnotu, uložte si ich bezpečne v príručnej taške, aby sa Vám nemohli stratiť spolu s kufrom. 

Keď dorazíte do cieľa, uložte si šperky do trezoru, vždy ako je to možné. Nikdy nenechávajte svoje šperky na stole, či nočnom stolíku,  aby s nimi mohli manipulovať iní, zapatrošiť ich  alebo ukradnúť. 

UDRŽTE SVOJ ŠPERK ŽIARIVÝ AJ PO LETE

Pokiaľ ide o to, aby vaše šperky zostali lesklé a žiarivé v GOLDIE sme tu preto aby sme Vám pomohli!  Vďaka nášmu pravidelnému čisteniu a kontrole šperkov môžete byť pokojní a dať šperky na čistenie s vedomím,  že vaše šperky sú v dobrých odborných rukách. Pravidelné kontroly a čistenia nám tiež pomáhajú identifikovať akýkoľvek iný servis, ktorý by Vaše šperky potrebovali. V GOLDIE  máme viac ako 31 rokov skúseností a sme odbornými a  dôveryhodnými poskytovateľmi servisu všetkých drahých šperkov. 

ŠPERKY GOLDIE
ŠPERKY GOLDIEDIAMONDS

article

TRADÍCIA

Náš príbeh sa začína takmer storočie dozadu poháňaný vášňou k šperkom.  Massimo Moraglione vytvoril svoj prvý kúsok a tým odštartoval nový spôsob výroby šperkov. Vďaka jeho fascinácii drahými kameňmi, sa značka Moraglione 1922 dnes radí medzi medzinárodne uznávané šperkárske domy.

article

VEĽKÝ VÝBER

Od jemnosti až po extravaganciu. Značka Goldie Vám prináša neopakovateľné ručne vyrábané kúsky, ako aj vysoko dizajnové šperky alebo klenoty vhodné na každodenné nosenie. Vďaka našej spolupráci s mnohými exkluzívnymi šperkárskymi domami, sme sa stali predajcom u ktorého nájdete čo hľadáte. 

article

EXPRESNÉ DODANIE

Potrebujete svoj šperk čo najskôr doma? Prevažnú väčšinu šperkov máme na sklade, a tak objednávku uskutočenú do 15:00 zvyčajne doručíme už v nasledujúci pracovný deň.

article

KAMENNÁ PREDAJŇA

Pokiaľ si nie ste výberom šperku istí, stačí nás navštíviť v našej kamennej predajni, ktorá sa nachádza v starom historickom centre Senca, na Lichnerovej ulici číslo 31. Špecializovaný tím asistentov predaja Vám odborne poradí so správnym vyskúšaním a výberom šperku.