BÝK

(21.apríl – 20.máj)

Znamenie Býk  je pevné, zemské a ženské znamenie, ktoré je ovládané Venušou. Pre znamenie Býka je charakteristická vytrvalosť, trpezlivosť a vernosť. Vzhľadom k tomu, že má rád istotu a pokoj, snaží sa vyhýbať všetkým rizikám. Veľmi často nedôveruje nikomu a ničomu. Býk má silno vyvinutý zmysel pre vlastníctvo. Napriek tomu, že je veľmi lenivý, materialistický pud ho ženie k veľkým výkonom v práci. Jeho najväčšou slabosťou je neprispôsobilosť a najsilnejšou stránkou je výdrž počas dlhodobej záťaže. Býk je najtvrdohlavejším znamením Zverokruhu. 

Charakteristika znamenia Býk

Ochranným kameňom pre znamenie Býk je smaragd.
Jeho šťastným dňom je piatok a nepriaznivým dňom je utorok. 
Prislúchajúca farba je bledomodrá, zelená a ružová.
Šťastné čísla sú 1 a 9.
Blízke znamenia k Býkovi sú Kozorožec, Škorpión a Váhy.
Jeho temperament je mierne melancholický.                                                                                                                                                                                                                                                                     

Pre znamenie Býk je charakteristická v povahe šetrnosť, ale zároveň nie je lakomý. Vyznačuje sa pokojnou a vyrovnanou náladou, raduje sa zo života, je miernej povahy a citovo vyrovnaný. Býk je podnikavý, ale zároveň jeho zlou vlastnosťou je lenivosť. Skôr či neskôr príde Býk k majetku a zvyčajne si ho aj udrží. Váži si peniaze rovnako ako rodinu. Peniaze investuje do vecí s trvalou hodnotou, ako sú nehnuteľnosti a šperky. Pre Býka je veľmi dôležitým drahokamom smaragd, ale aj svetlobelasý zafír, tyrkys, achát, perly a koraly. Tieto drahokamy sa považujú za harmonické. Pokiaľ Býk nosí zafír, mal by byť verný v láske. Tyrkys je kameň Venuše a amulet manželov. 

Slávne osobnosti narodené v znamení Býka

Mária Terézia, William Shakespeare, Honoré de Balzac, BarbraStreisand, Stevie Wonder, Audrey Hepburn, Jack Nicholson, Cher, Ján Pavol II., Alžbeta II., Michelle Pfeiffer, David Beckham, Naomi Campbell, Pierce Brosnan, Penelope Cruz,  Salvador Dalí, Oldřich Kaiser, Petr Hapka, Jiřina Bohdalová, sestry Nízlové, Jana Hospodárová, Jaroslav Buček, Daniela Hantuchová.

Naše šperky so znameniami zverokruhu