Význam prsteňov

Prsteň, slovo na šesť písmen, jednoducho vysvetľovaný ako ozdobný krúžok na prste z drahého kovu, ale predsa tak dôležitý pri významných udalostiach v našich životoch. Bez neho by boli určité udalosti ukrátené a stratili by svoje čaro.  

Špecifický význam prsteňov

Všetci určite poznáte prstene, ktoré sú typické ako zásnubné prstene alebo svadobné obrúčky. Prstene darujeme aj k narodeninám, meninám, na Vianoce alebo len tak z lásky, či pre pozornosť. Samotné prstene však majú dlhodobú tradíciu a niektoré prstene majú aj svoj charakteristický význam. Viete aký? Ak nie, my Vám význam prsteňov priblížime v nasledovných riadkoch.

·       Zásnubný prsteň - je to prsteň, ktorým partner žiada svoju partnerku o ruku, ktorá ho potom nosí ako symbol zasnúbenia a vyjadruje ním, že je zadaná a bude sa vydávať. 
·       Obrúčka (snubný prsteň) – je prejavom uzatvorenia manželstva. Obrúčku si partneri vymieňajú pri obrade a v súčasnosti ju nosia obaja partneri.
·       Víťazný prsteň – takýto typ prsteňa je venovaný za víťazstvo. Dané prstene sú vyrobené zo zlata a doplnené o diamanty a drahokamy.
·       Absolventský prsteň – je to pamätný prsteň a poukazuje na to, že nositeľ takéhoto prsteňa je absolventom určitej školy.
·       Pečatný prsteň – už samotný názov naznačuje, že prsteň by mal obsahovať nejaký symbol alebo erb rodu, ktorý reprezentuje. V minulosti slúžil na potvrdenie pravosti dokumentu. 
·       Spolkový prsteň – názov prsteňa vyjadruje, že majiteľ prsteňa patrí do určitého spolku.

·       Ružencový prsteň – je kresťanský prsteň, ktorý slúži pri modlitbách ako pomôcka a je menšou verziou ruženca. 
·       Prsteň čistoty – inak povedané aj prsteň cudnosti, nakoľko majiteľ tohto prsteňa dáva na vedomie rešpektovať kresťanské učenie o sexualite a zotrvať až do manželstva v celibáte. 

Prstene jednoducho patria do našich životov. Od dávnej minulosti, kedy vyjadrovali postavenie alebo boli symbolom bohatstva, až po súčasnosť vyjadrujúc stav zasnúbenia, manželstva, ukončenie vzdelania či vierovyznanie alebo módny štýl.                                                                                                                                                                                                                                       

Každý jeden prsteň má pre svojho majiteľa osobný význam a vyjadruje ním lásku k niekomu alebo niečomu.        

Prstene si môžete vybrať z bieleho, žltého, ružového alebo kombinovaného zlata či striebra, doplnené o diamanty a krásne farebné drahokamy, ktoré svojou originalitou vyzdvihnú samotný prsteň k dokonalosti.                                                                                                                        

Tak sa nebojte a vyjadrite svoju lásku prostredníctvom prsteňov svojej polovičke, priazeň k športu, viere či móde. 

PRSTENE GOLDIE
PRSTENE GOLDIE DIAMONDS