MAGICKÝ CHALCEDÓN

Nádherný, magický a výnimočný. Aj týmito slovami by sa dal nazvať krásny drahokam, ktorý nesie meno chalcedón.  Je to drahokam, ktorý upevňuje medziľudské vzťahy a pohlcuje negatívnu energiu. Existuje viacero farebne odlišných chalcedónov, ktoré majú aj svoje vlastné pomenovania. Náleziská chalcedónu sú najčastejšie v USA, Mexiku, Novom Zélande, Maroku ale aj v Českej republike a na Slovensku.                                                                                                                           

Pomenovanie drahokamu chalcedón má hneď niekoľko významov. Po prvé chalcedón v gréčtine znamená drahokam a samotný drahokam dostal pomenovanie podľa miesta náleziska a to starogréckeho mesta Chalkedon. Drahokam chalcedón môže byť sfarbený do biela, ružova, žlta, siva, červena či modra. My sa zameriame namodro sfarbený chalcedón, ktorý svojou výnimočnou farbou láka veľkú pozornosť. 

Modrý chalcedón 

Šperky zdobené modrým chalcedónom bývajú stredobodom pozornosti, nakoľko jeho výnimočná modrá farba je neprehliadnuteľná. Modrý chalcedón vsadený do prsteňa, prívesku, náušníc či náramku s obľubou nosia dámy po celom svete.                                                                                              

Je známe a aj dokázané, že modrý chalcedón pri nosení prináša majiteľovi do života pokoj a harmóniu. Modrý chalcedón sa nazýva aj drahokamom rečníkov, nakoľko pozitívne ovplyvňuje reč, myslenie a pamäť. Ak sa chalcedón pravidelne nosí, má veľmi pozitívne účinky na vnútorný pokoj a pomáha pri nespavosti. Celkovo chalcedón pomáha liečiť všetko negatívne a zlé a zároveň pôsobí pozitívne a hojivo na kosti, slezinu, oči či krv. Chalcedón je maximálne vhodný pre znamenia Blíženci a Strelec. 

Farebné chalcedóny

Chalcedón má rôzne odrody, ktoré sa od seba líšia sfarbením. Červenou farbou sa prezentuje chalcedón, ktorý dostal pomenovanie karneol. Chrysopras je taktiež odrodou chalcedónu, ktorý je však sfarbený do zelena. Nádhernou žltohnedou farbou sa môže pýšiť odroda chalcedónu, nazývaná tigrie oko. Medzi ďalšie odrody chalcedónu patrí aj nádherný achát a tajomný ónyx

Nech si už vyberiete akýkoľvek zlatý šperk, či už to bude prsteň, náušnice, náramok, brošňa, prívesok či náhrdelník v bielom, žltom alebo ružovom zlate, do ktorého bude vsadený chalcedón v modrej, sivej, ružovej, červenej, zelenej, žltej či čiernej farbe, bude na Vás pôsobiť pocitom harmónie a uvoľnenosti a vďaka nemu budete neodolateľne príťažlivá.

NAŠE ŠPERKY S CHALCEDÓNOM