RUŽENÍN- DRAHOKAM LÁSKY

Ruženín je považovaný za najsilnejší drahokam lásky a drahokam srdca. Je nádhernej ružovej farby a vynikne v akomkoľvek šperku v podobe náušníc, príveskov, náhrdelníkov, prsteňov, náramkov či brošní v bielom, žltom ale aj v ružovom zlate. A táto krásna ružová farba ruženínu je hitom práve tohto leta.

História ruženínu

Ruženín bol známy už od antických dôb ako drahokam priateľstva a lásky, upevňuje vzťahy, pomáha nájsť šťastie v láske. V starovekom Egypte bol ruženín vysoko cenený ako drahokam využívaný na výrobu pleťovej masky. Grécka legenda zas hovorí o vzniku ruženínu, keď Afrodita utekala na pomoc Adonisovi, poranila sa na ostnatom kre a jej krv zafarbila biely kryštál na ružovú farbu.                                                            
Náleziská ruženínu sa nachádzajú v Južnej Afrike, Japonsku, Indii, Madagaskare ale aj v USA a Brazílii. 

Nádhera ruženínu

Jemný, nežný, okúzľujúci a plný lásky. Aj týmito slovami môžeme opísať nádherne sfarbený ruženín, ktorý pôsobí nežne a pútavo v každom zlatom šperku. Ruženín v nás svojimi jemnými a romantickými ružovými tónmi prebúdza cit lásky, jemnosti, nežnosti a priateľstva. Ruženín sa považuje aj za drahokam umelcov a tí ho s obľubou nosia v akomkoľvek zlatom šperku. Ruženín ich zároveň inšpiruje v tvorivosti a oživuje im fantáziu. 

Liečivé účinky 

Ruženín má veľmi blahodárne účinky na srdce a jeho činnosť. Posilňuje imunitný a nervový systém, dýchanie a pomáha pri chorobách krvi. Poskytuje ochranu počas tehotenstva a pri pôrode. Celkovo posilňuje organizmus a je to ideálny drahokam pre chorého človeka. Ruženín sa tiež prikladá na modriny, zlepšuje spánok a pohlcuje elektromagnetický smog a elektromagnetické žiarenie. Drahokam ruženín je veľmi vhodný pre astronomické znamenia Býk a Váhy. 

Málo drahokamov sa môže pochváliť takou nádhernou, prenikavou a pritom skutočne jemnou ružovou farbou. Ruženín je pochopiteľne drahokam ružových odtieňov a hovorí sa o ňom ako o kameni Venuše. 

Keď nosíte ruženín v akomkoľvek šperku z bieleho, žltého alebo ružového zlata v podobe prsteňov, príveskov, náramkov, náhrdelníkov alebo náušníc, prostredie na Vás reaguje priaznivejšie ako inokedy. 

A netýka sa to len lásky a priateľstva. Šperk s ruženínom prináša hojnosť a bohatstvo do rodiny. A jeho sila sa znásobuje vložením do zlata, nakoľko aj zlato ovplyvňuje svojou energiou pozitívny prísun peňazí do spoločnej rodinnej kasy.

Diamantové šperky s ruženínom Goldie diamonds